Akıllı Mobilya Nedir? En Merak Edilen Yönleriyle

Akıllı mobilyalar, geleneksel mobilyaların modern teknolojilerle birleşerek daha fonksiyonel, verimli ve kullanıcı dostu hale getirildiği mobilya çeşidini ifade etmektedir. Akıllı mobilyalarda prizden wi-fi özelliğine kadar uzanan geniş bir teknolojik alt yapı bulunmaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde beyaz eşyalarda olduğu gibi mobilyalarda da rahatlık, güven ve tasarımın yanı sıra fonksiyonellik de ön plandadır. Eski dönemlerde mobilyada fonksiyon denildiği zaman yalnızca mekanik aksamlı birkaç özellik yer alırken günümüzde elektronik aletler kadar özellik içeren bir altyapıları vardır.

Fonksiyonel Akıllı Mobilyalar

Fonksiyonel Akıllı Mobilyalar İle Tanışın

Akıllı oturma grupları, geleneksel koltuk ve kanepelerin modern teknolojilerle birleşerek daha işlevsel ve konforlu hale getirildiği mobilyalardır. Bu tür oturma grupları, genellikle internet bağlantısı ve sensör teknolojisi gibi akıllı özelliklerle donatılmıştır. Kullanıcıların yaşam kalitesini artırmayı ve oturma deneyimini geliştirmeyi amaçlayan akıllı oturma grupları, modern evlerin vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir.

Gelişimin büyük bir hızla olduğu günümüz dünyasında evlerimizde de her şey bu değişimin parçası olmaktadır. Fonksiyonel akıllı mobilyalar hem yaşam standartlarımızı yükseltmekte hem de evlerimize şık bir hava katmaktadır. Bu mobilyalar sayesinde geleceğin tekonolojilerine de ayak uydurarak mdoern evlerin ilk adımı atılmaktadır.

Siz de koltuk takımı kategorimizi inceleyerek dilediğiniz ürünlerde ek fonksiyonlar talep edebilirsiniz.

Akıllı Mobilya Modelleri

Akıllı Mobilya Modelleri Nelerdir?

Akıllı mobilyalar denildiği zaman aklımızda net bir şey canlanmamaktadır. Ancak akıllı mobilya modellerinde sınır yok denecek kadar geniştir. Bu mobilya türünde koltuklardan, yataklara, mutfat mobilyasında aynalara kadar uzanan geniş bir ürün skalası yer almaktadır. Bu ürünlerde basit elektrik sistemlerinden ileri teknoloji elektronik sistemlere kadar farklı alt yapılar yer almakta ve üretilmektedir. 

Akıllı mobilya modelleri ise başlıca şunlardan oluşmaktadır;

  • Akıllı Yataklar: Akıllı yataklar, uyku düzeninizi takip edebilir, uyku kalitesini değerlendirebilir ve hatta yatak sıcaklığını ayarlayabilir şekilde tasarlanmaktadır. Çağımızın yeni ürünü olan akıllı yastıklar ise, başınızın ve boyun bölgenizin konforunu artırmak için şekil alabilen malzemelerden üretilebilir.
  • Akıllı Koltuklar ve Oturma Grupları: Akıllı koltuklar ve kanepeler, ısıtma, masaj ve hatta hava temizleme gibi özelliklere sahip mobilyalardır. Ayrıca, bazı modellerde koltuğunuzun sertliği veya yumuşaklığı ayarlanabilir. Bunun yanı sıra birden fazla priz ve usb girişi olan koltuklarda ayrıca aydınlatma sistemleri ve ses-müzik altyapıları da eklenmiştir.
  • Akıllı Masa ve Çalışma Alanları: Akıllı masalar, yükseklik ayarı yapılabilen, kablosuz şarj imkanı sunan veya entegre ekranlarla donatılan modellerden oluşur. Bu tür mobilyalar, çalışma ve verimlilik deneyimini geliştirmek amaçlı üretilmiştir. 
  • Akıllı Kıyafet Dolapları: Akıllı kıyafet dolapları, içerisindeki kıyafetleri takip edebilir ve düzenli bir şekilde saklamak için szie rehberlik edebilecek özelliktedir. Bu tür mobilyalar, eşyalarınızı düzenlemenize de yardımcı olacaktır.
  • Akıllı Aydınlatma Sistemleri: Akıllı lambalar ve ışık sistemleri, uzaktan kumanda veya akıllı cihazlar aracılığıyla ayarlanabilir. Ayrıca, bazı modeller zamanlama ve hareket sensörleri ile etkileşimli aydınlatma sunar.
  • Akıllı Mutfak Mobilyaları: Akıllı mutfak masaları, yemek tarifi görüntülemek veya haber izlemek için kullanılabilir. Ayrıca, bazı mutfak dolapları içerisindeki yiyeceklerin tükenme durumunu takip edebilirsiniz.

Ancak akıllı ev mobilya sistemleri bunlarla da sınırlı değildir. Akıllı aynalar, otomasyonlu perdeler, nano teknoloji halılar da bu grup içerisinde dahil edilmektedir. Yani kısacası teknolojinin temas edeceği her eşya artık akıllı ürünler kategorisinde yer alacağa benziyor...

Akıllı Mobilya Fiyatları

Akıllı Mobilya Fiyatları 2023

Akıllı mobilya fiyatları elbette içerdiği özellik bakımından klasik mobilyalara göre daha yüksek olmaktadır. Ancak bu mobilyalarda üretildiği hammadde dahil, ölçülere göre veya kullanılan teknoloji biçimine göre maliyetler değişmektedir. Bu sebeple siz de satın alacağınız mobilyanın fonksiyonuna göre fiyat verildiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Ancak istediğiniz özellikleri belirtmeniz ile Medusa Home uzman ekibi tarafından sizlere özel bir çalışma yapılarak en uygun fiyat garantisi sunulmaktadır. İster akıllı koltuk takımı isterseniz de teknolojik yataklar olsun dilediğiniz her özelliği sizler için çalışmakta ve sunmaktayız. Siz de Medusa Home iletişim adreslerinden akıllı mobilya fiyatları 2023 güncel bilgilerine hemen ulaşın! 

Medusa Home Akıllı Mobilya Seçenekleri

Medusa Home İle Akıllı Mobilya Seçenekleri

Medusa Home mobilya markaları arasında öncü bir konumda olup her çeşit mobilya üretiminde sizlere eşsiz seçenekler sunmaktadır. Dilediğiniz her renk, her boyut ve her fonksiyonellikte mobilyaları sizler için üreterek tüm Türkiye ve Avrupa ülkelerine gönderim sağlamaktadır.

Uzman kadrosuyla beraber evlerinize ve iş yerlerinize göre özel mobilya üretimleri yaparak mağaza ve medusahome.com.tr üzerinden sizerle buluşmaya devam ediyor. Üretici garantili olarak satılan tüm ürünlerde havale, kapıda ödeme veya kredi kartına taksit gibi de birçok seçenek yer almktadır. Siz de evinizi Medusa Home farkıyla güzelleştirin!