2022 Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Evinizin tüm odaları gibi genç odası için de şık bir dekorasyon stili tercih edebilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Ancak dekorasyon noktasında gençlere de danışmakta fayda var. Sadece anne ve babanın kararı ile uygulanan dekorasyon stilleri gençlerden tam not alamayabiliyor. Peki, modern ve şık bir genç odası ortamı yaratmak için neler yapmalı, nelere dikkat etmeli?

Renk Seçimine Dikkat!

Nasıl bir dekorasyon stili uygulayacak olursanız olun renk seçimini büyük bir titizlikle yapmalısınız. Özellikle küçük bir oda söz konusuysa açık renk tonlarına yönelmenizde fayda olacak. Açık renk tonları daha ferah bir atmosfer yarattığından gençlerin de beğenisini kazanmayı başarıyor. Mutlaka beyaz ya da krem rengi gibi çok açık tonları tercih etmeniz gerekmez. Önemli olan küçük odalar için siyah ya da venge gibi koyu tonlardan uzak durmaktır.

Bol Miktarda Depolama Alanı

Mobilya seçimi yaparken oldukça fazla miktarda depolama alanı sunan tasarımları tercih etmenizde fayda var. Gençlerin eşyalarını düzenli bir şekilde muhafaza edebilmeleri için geniş depolama alanlarına ihtiyaçları oluyor. Mobilyaların bu ihtiyacı karşılaması ise çok önemli bir detay! Örneğin bazalı bir karyola modeli tercih etmeniz bile odanın düzenli bir şekilde kullanılması konusunda fark yaratıyor.

Duvar Raflarına Yer Açın!

Depolama alanını çoğaltmak adına duvar raflarından da faydalanabilirsiniz. Duvara kolaylıkla monte edilebilen raflar gençlerin kişisel eşyalarını koyması ya da dekoratif objelerin sergilenmesi amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Duvar raflarının özellikle küçük odalarda ihtiyaçları ziyadesi ile karşıladığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda genç odalarının daha modern ve daha sportif bir görünüm kazanmasına da yardımcı oluyor.

Kitaplık Şart!

Genç odalarının olmazsa olmazlarından biri de kitaplıklardır. Kitaplık modellerini odada bulunan diğer mobilyalar ile uyumlu olanlar arasından seçmelisiniz. Dolaplı ya da çekmeceli olarak dizayn edilen kitaplık modellerinin daha kullanışlı bir form sunduğunu belirtebiliriz. Seçenekler arasında duvarı asılarak kullanılan kitaplık modelleri de mevcut. Yeni tasarımları gözden geçirdiğinizde aklınızdaki kitaplık modelini bulmakta asla zorlanmayacaksınız. Muhteşem bir genç odası dekorasyonu için ihtiyacınız olacak tüm ürünleri online sipariş sitemizden temin edebilirsiniz.