Köşe Takımları Kullanışlı mıdır? Avantajları Nelerdir?

Son dönemin modası olan köşe takımları , evin olmazsa olmazı olan eşyalar arasında yerini alıyor. Tercih edilme oranının fazla olması sebebiyle, pek çok çeşide ve geniş bir skalaya sahip. Dekorasyona yardımcı modern köşe takımları sayesinde ferahlığınıza ferahlık katarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Bu takımların oldukça fazla tercih edilmesi sebebiyle modaya ayak uydurmak isteyen kullanıcıların kafasında, ‘’köşe takımları kullanışlı mıdır?’’ sorusunun doğması normaldir.  Seçilecek olan takımları evin dekorasyon kalitesini belirlemektedir. Bu yüzden tercihlerinizin doğru olması durumunda evinizin havasını baştan aşağı değiştirme imkanı yakalarsınız. L şeklinde bir yapıya sahip olmaları sebebiyle bu oturma grupları her odaya rahatlıkla sığabilme yeteneğine de sahiptirler.

Köşe takımları kullanışlı mıdır?’’ sorusuna verilecek cevap, bu sebeplerden kaynaklı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Evinizin eşya konumuna ve köşe takımı için ayırdığınız alanın ölçülerine dikkat ederek tercih yapmanız durumunda, bu mobilyaların avantajlarını görebilirsiniz.

Köşe Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Takım seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu hususlara dikkat etmeniz durumunda kaliteli bir alışveriş yapabilir ve evinizi şıklık ile taçlandırabilirsiniz.

Tarzınızı Belirleyin

Klasik, modern, spor vb. tarzların içeriklerini bilmeli ve bunlar arasından size en çok hitap edeni tercih etmelisiniz. Bu kıstasların göz önünde bulundurulduğu bir seçim yapmak hem sizi hem de cebinizi koruyan bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Tercihte bulunduğunuz tarzın, eve ve ruhunuza uyum sağladığından emin olun.

Konfordan Ödün Vermeyin

Evinizdeki tüm eşyalar rahatlığınızı sağlamak amacıyla üretilmektedir. Almak istediğiniz takımların bu amaca hizmet ettiğinden emin olun. Gereksiz motiflerden, desenlerden ve çıkıntılardan uzak durun. Şık seçimler yapın ama abartıdan da bir o kadar kaçının. Abartılı eşyalar gözü yorar, zihninizi bulandırır.

Kumaş Tercihi

Seçtiğiniz kumaş türünün dayanıklı ve kaliteli olmasına özen gösterin. Sade seçimlerde ev uyumuna, desenli seçimlerde dikiş uyumuna dikkat edin. Aynı zamanda koltuğun rengi ve kumaşıyla ahşap detayların ahenkli olup olmadığına da bir göz atın.

Köşe Takımının Ebatları

Her ebatta ve boyutta köşe takımı üretimi yapılmaktadır fakat her ebat, evinizin ölçüleri ile uyuşmayabilir. Böyle bir durumdan sadece evinizi tanıyorsanız, kurtulabilirsiniz. Köşe takımına yer vereceğiniz alanın büyüklüğünü bilmeli ve ona göre bir tercihte bulunmanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Köşe Takımı Nerede Kullanılır?

Ev dekorasyonunda önem arz etmesi sebebiyle, ‘’Köşe takımları nerede kullanılır?’’ sorusu da sıklıkla sorulur. Bu mobilyalar, başta salon olmak üzere pek çok odada kullanılabilir.

Bu koltukların temel amacı, kullanıcılara şık ve rahat bir yaşam alanı sunmaktır. Bu sebeple şıklığın ve rahatlığın eksik olduğu tüm odalarda bu takımlardan yararlanabilirsiniz. Odanızın dizaynına ve tarzına hitap eden takımlarından dilediğinizi seçebilir ve konfor alanınızda bu takımlara yer verebilirsiniz.

Köşe Takımları ve Uyum

En uyumsuz evler bile bu takımların büyüsü ile uyumlu hale gelebilir. Bu sebeple köşe takımları ayrıştırıcı bir moda anlayışına değil, bütünleştirici bir moda anlayışına sahiptir. Bu anlayıştan yardım alarak evinizi dilediğiniz takım ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Gereken uyumu yakalamak için dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Asimetrik bir yerleşim planını takip edin.
 • Tekli koltukların dengeleme gücünden yararlanın.
 • Küçük oda yoktur. Büyük ve orantısız takım vardır.
 • Odanın genel görünüme hakim olun.
 • Misafirlerinizi büyülemek için oturma odalarında klasik ya da spor köşe takımları tarzlardan yararlanabilirsiniz.

Bu maddelere dikkat ederek doğru tercihi yapabilir ve doğru tercihin sizlere sunduğu rahat köşe takımları ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Köşe Takımı Hangi Renk Olmalıdır?

Köşe takımı modelleri eviniz ile uyumlu renklere sahip olmalıdır. Evinize uyumlu renklere sahip olan bu oturma takımları gözlerinizi ve zihninizi yormaz. Sade bir ev dekorasyonunsa sahip olan kişiler, baskın renkler ve desenler seçerek evlerinin dekorasyonuna katkıda bulunabilir. Takım renklerini seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları incelemek gerekirse:

 • Trend Renkleri Araştırın: Her yıl renk modası değişir bu sebeple modayla yakından ilgilenmeniz gerekir. Evinizin dekorasyonunda seçmiş olduğunuz renklerin bir tık açığı ve koyusu takımlar için tercih edilebilir. 
 • Açık Renkler Genişliğin Kapılarını Aralar: Açık renkler seçerken bakımı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kolay temizlenebilen kir tutmayan kumaşlardan yana tercih yaparak dengeleme yapabilirsiniz.
 • Nötr Renkler ile Ahenk Sağlama: Bej ve ekru renklerinden tercihler yaparak ahengi sağlayabilir ve uyumlu bir ev dekorasyonu elde edebilirisiniz. Nötr renkler, yaşam alanınızda sade ve şık bir görünüm elde etmek için muazzam bir yöntemdir.

Siz de bu tüyolardan dilediğinizi kullanabilir ve ahenkle asilliği bir araya getirebilirsiniz.

Köşe Takımının Avantajları Nelerdir?

Ev dekorasyonunda bu takım çeşitlerini kullanmanın bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanarak şık bir görüntü elde edin. Evinizi ve zihninizi ferahlatma şansınızı kaçırmayın. Köşe takımı tercih ettiğinizde şu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • Rahatlığı ve şıklığı bir arada sunarlar.
 • Odanızın boyutuna göre seçmeniz taktirinde odanızı asla daraltmazlar.
 • Kullanımı kolaydır.
 • Tüm odalarda kullanılmak amacıyla tasarlanırlar.
 • Fonksiyonel ve dönüştürülebilir olma özelliğine sahiptirler.
 • Pek çok köşe takımı sandıklı ve yatak olma özelliğine sahiptir.
 • Çoğu mobilya takımından daha fazla avantaj teşkil ederler.
 • Odanıza uygun model ve boyutta köşe takımı bulamadığınızda kendi köşe takımınızı kendiniz yaptırabilirsiniz.
 • Dekorasyonlara uyum sağlama özelliği mevcuttur.
 • Ofis ve benzeri kullanımlar için uygundur.

Siz de bu avantajlardan yararlanmak için Medusa Home ile iletişime geçebilir ve kullanışlı köşe takımlarıile modernizmin keyfini sürebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Köşe Takımı?

Köşe takımları hem kullanışlıdır hem de evinizi daraltmaz. Az yer kaplaması ile birlikte fonksiyonel olma özelliğine de sahiptirler.

Köşe Takımı Fiyatları Ne Kadar?

Köşe koltuk takımları fiyatları, renklerine, desenlerine ve yapım materyallerine göre farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlı ve kaliteli köşe takımlarına Medusa Home üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Köşe Takımı Kaç Kişiliktir?

Köşe takımlarının boyutlara göre kişi kapasitesi değişiklik göstermektedir.