Küçük Evler İçin Mucize Fikirler

Küçük bir evde yaşıyor olmanız, son derece konforlu ve keyifli bir yaşam alanına sahip olamayacağınız anlamına gelmiyor. Küçük evler için mucize fikirler size ilham verebilir ve bu sayede siz de yaşam alanlarınıza dilediğiniz her türlü atmosferi kolaylıkla kazandırabilirsiniz. Öncelikle eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirileceğiniz saklama çözümlerine sıcak bakmanız gerekiyor. Günümüzde kullanılabilecek ve küçük evler için de son derece ideal olan saklama çözümleri sizin için de cazip bir tercihe dönüşebilir.

Kıyafet, Ayakkabı ve Çantalar Minimum Oranda Yer Kaplasın!

Saklama çözümleri konusunda en çok işinize yarayacak olan kıyafetlerinizi, ayakkabılarınız ile çantalarınızı gayet az yer kaplayacak şekilde muhafaza etmenizdir. Elbise dolaplarına tek bir askı ile asılabilen ve içerisine yirmiye yakın ayakkabıyı koyabileceğiniz çeşitli ürünler küçük evlerde hayat kurtarıcı olabiliyor. Dolayısıyla öncelikle bu tür ürünleri evinizde yer açmanız ve ardından evinizi yeniden toparlamanız gerekir. Böylelikle kullanım için çok daha fazla yeriniz olacak.

Gereksiz Mobilyalardan Kurtulun!

Şöyle bir baktığınızda evinizde gereksiz hiçbir mobilya yokmuş gibi görünebilir. Ancak hangi mobilyaları ne sıklıkla kullandığınızı düşündüğünüzde aslında bazı ürünleri uzun zamandır kullanmadığınızı da anlayabilirsiniz. Bir başka deyişle neredeyse her evde mutlaka kullanılmayan bazı mobilyalar oluyor. İşte o mobilyalardan kurtulmanızın vakti geldi. Tamamından kurtulmanız halinde evinizin bir anda nasıl da ferahladığını kolaylıkla fark edeceksiniz ve evinizin bu yeni halini çok seveceğinizden emin olabilirsiniz.

Ayna Kullanın!

Aynalar mekanda daha derin bir algı yaratabiliyor ve dolayısıyla küçük evlerde yaşayanların mutlaka duvarda bir adet de olsa ayna bulundurması gerekiyor. Aynı zamanda mekanı olduğundan daha ferah göstermesi bakımından da aynalara ihtiyacınız olduğunu belirtmemiz gerekir. Şık ve evinizin dekorasyonuna da uygun hatta dekorasyonu taçlandıran bir duvar aynası tercihinde bulunabilirsiniz.

Büyük ve Kaba Eşyaları Tercih Etmeyin!

Çok fazla yer kaplayan eşyalar yerine daha az yer kaplayan modellere yönelmeniz bile evinizin konfor çıtasını bir hayli yükseltir. Örneğin orta sehpada daha minimal modellere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda koltuk takımlarında da tercihinizi rahat ancak az yer kaplayan modellerden yana yapabilirsiniz.