Küçük Salonu Olanlar Nasıl Dekorasyon Uygulamalı?

Nüfus artıkça yaşam alanları da küçülüyor. Eğer siz de küçük bir salona sahipseniz yaşam alanınızı en verimli şekilde kullanacağınız mobilyaları seçmeli ve dekorasyonu da bu yönde yapmalısınız. Öncelikle mobilya seçiminizden başlayalım. Köşe takımı kullanın…

Oturma alanı ihtiyacı için köşe takımı modellerine  yönelmenizde fayda var. L koltuk takımları küçük alanlar için özel olarak dizayn ediliyor. Bu sayede evinizin herhangi bir köşesine oturma alanı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi köşe takımları farklı ölçülerde hazırlanabiliyor. Oturma alanı olarak ayırdığınız bölüme en uygun ölçülerde hazırlanmış olan l koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Örn; Küçük Salon Dekorasyonu

Orta Sehpa Almayın..

Küçük salonlar için orta sehpa kullanımı önermiyoruz. Bu nedenle orta sehpa modellerinden feragat etmeniz gerekebiliyor. Bir hayli yer kaplıyor bilen orta sehpalar zaten genellikle dekoratif olarak kullanılıyor. Bunun yerine iç içe geçerek muhafaza  edilebilen zigon sehpa modellerini tercih edebilirsiniz. Kullanmadığınız durumlarda iç içe takarak minimum oranda yer kaplayacak şekilde saklayabilirsiniz.

Tv Ünitesine Alternatif..

Uzun ve ince şekilde dizayn edilmiş olan TV  üniteleri küçük evler için en ideal seçeneğe dönüşüyor. Ancak bir TV ünitesi koyamayacak kadar küçük bir salona sahipseniz televizyonu duvara monte edebilir ve duvar dekorasyonu ile şık bir alan yaratabilirsiniz. Özellikle duvar rafları TV ünitesinin olmadığı durumlarda duvardaki boşluğu harika bir şekilde doldurabiliyor. Bu nedenle önerimiz duvara monte edilebilen raflara da yer vermeniz olacak.

Açık Renkler Tercih Edin..

Renk tercihinizi olabildiğince açık renk tonlarından yana yapmaya özen gösterin. Açık renkler her daim ortamı çok daha ferah ve geniş gösterir. Koltuk takımı nasıl mutlaka açık renkler arasından seçmek zorunda değilsiniz. Yerdeki döşemeler, duvarlar ya da  perdeler açık renk olduğunda zaten ferah bir atmosfer doğar. Aynı zamanda dekoratif bir ayna kullanımıyla da ortamında daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu yerleşimi yaptıktan sonra boşta kalan bir köşeye de lambader ya da şık bir salon bitkisi koyarak sıcak bir atmosfer elde edebilirsiniz.