Ortopedik Yatak Sağlıklı Mıdır? Neden Kullanılmalıdır?

Ortopedik yatak sağlıklı mıdır?” sorusu hem yatak sektöründe yer alan kişiler hem de yatak almayı düşünen kişiler için temel araştırma konularından biridir. Ortopedik yataklar, pek çok kişi arasında popüler olan ve ciddi bir talebin konusu olan yatak türleri arasındadır. Öte yandan yatak tercihi yapmadan ve satın almadan önce ortopedik yatak ile ilgili bütün detayları öğrenmek mantıklı olacaktır.

Ortopedik yataklar ile ilgili araştırma yaparak neden kullanıldığını, yatağın ömrünü ve diğer özelliklerini öğrenmek önemlidir. Bu sayede kendiniz için en sağlıklı ve konforlu yatak seçimini yapmanız kolaylaşır.

Neden Ortopedik Yatak Kullanılmalıdır?

Ortopedik yatak sağlıklı mıdır?” öğrenmek için ilk olarak neden kullanıldığını bilmek gereklidir. Birbirinden farklı fiziksel özelliğe sahip olan her insan için birbirinden farklı ihtiyaçlar olabileceği gibi hangi yatağın sağlıklı olduğu da değişir. Öte yandan ortopedik yatak, farklı pek çok ihtiyaca cevap verebilmektedir. Bu doğrultuda insanların büyük bir çoğunluğu ortopedik yatak tercih eder.

Ortopedik yatağın en önemli özelliği omurgaya destek vererek konforu arttırmasıdır. Belin de bu destekten faydalanması, sırt ve bel ağrılarının önüne geçmek için oldukça faydalıdır. Ortopedik yatak kullanırken yatağın yapısı gereği omurganız boşluğa düşmez ve bu sayede zarar görmez. Gece boyunca, tam bir destek yapısı ile yatma fırsatınız olur. Böylece kas ve eklem ağrılarının engellenmesi sağlanır. Ortopedik yatak kullanmak kişinin iskelet yapısı ve omurgasını zedelenmekten koruyacağı için duruş bozukluğu yaşama riskinizi de düşürür. Bu sayede hem kaliteli ve konforlu bir uyku deneyimleme fırsatınız hem de günün geri kalanına omurganızı dinlenmiş bir şekilde hazırlayan bir yatağınız olur.

Ortopedik Yatak Sert midir?

Ortopedik yatağın yumuşak ya da sert olmasını etkileyen çeşitli unsurlar bulunur. İlk olarak, ortopedik yatak modelleri değişince yatağın sertliği de değişmektedir. Bu durum modelden modele fark edebilir. İkinci olarak ise yatağın türüne göre yumuşak ve sert özelliği fark eder. Tam ortopedik yataklar, diğer türlere göre çok daha sert yapıdadır. Diğer türlerde ve yarı ortopedik yataklarda ise daha yumuşak seçenekler bulunur. Bu doğrultuda kendi fiziksel özellikleriniz, konforunuz ve ihtiyaçlarınıza göre yatağın sertlik seviyesini belirleme şansınız vardır. Ortopediklik seviyesine ek olarak, hafıza köpük ya da kuş tüyü içeren yatakların da sertlik seviyesinin değiştiği bilinmektedir. Bu noktada hangi yatağın ne seviyede sert olduğunu öğrenmek amacı ile Medusa Home ekibi ile iletişime geçebilir, tercih ettiğiniz konforda yatağa ulaşabilirsiniz.

Son olarak yatağın markası, sertliği konusunda önemli bir yer taşır. Siz yatağı yarı ortopedik türde alsanız dahi yatak markası nedeni ile çok sert bir yapıda çıkabilecektir. Bu nedenle güvenilir bir markadan yatak almak sağlığınız için oldukça önemlidir.

Ortopedik Yatak Modelleri

Ortopedik yatak modelleri; marka, tasarım, boyut ve tür konularında pek çok çeşide ayrılabilir. Aynı zamanda tam ortopedik yatak ve yarı ortopedik yatak biçimleri arasında yatağın sertliği ve tasarımı gibi değişiklikler bulunmaktadır. En sık tercih edilen ortopedik yatak modelleri arasında;

 • Bobin yaylı ortopedik yatak,
 • Hafıza köpük ortopedik yatak,
 • Cep yaylı ortopedik yatak,
 • Full ortopedik yatak,
 • Kuş tüyü pedli ortopedik yatak gibi modeller yer alır.

Medusa Home , en kaliteli yatak modellerini sizlerle buluşturur. Sunduğu ortopedik yatak kataloğu içerisinden kendinize en uygun yatak türünü kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Ortopedik yatak modelleri arasında tercih yaparken, bireysel fizyolojik özelliklerinizi bilmek ve buna göre yatak siparişi vermek mantıklı olacaktır. Kimi insanlar sert ortopedik yataklarda daha rahat yatarken kimilerinin omurga sistemi yarı ortopedik yatağın daha konforlu olmasını sağlayabilir. Bu noktada Medusa Home ekibi, ihtiyaçlarınıza uygun doğru yatağı bulmanız konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Yatağın Ortopedik Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?

Pek çok kişi, kalitesiz bir yatakta yattığı günlerin ertesinde sırt, boyun ve bel ağrıları deneyimlemiştir. Ortopedik yatak, tam olarak bu sorunu çözmek için özel olarak tasarlanır. “Ortopedik yatak sağlıklı mıdır?” sorusunun cevabı da tam olarak bu dizaynda gizlidir. Peki ortopedik yatak nasıl tanınır?

Ortopedik bir yatak:

 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Yattığınız zaman vücut ağırlığınız eşit bir şekilde yayılır.
 • Omurgada yatma nedeni ile oluşan basıncı azaltır.

Medusa Home gibi güvenilir bir firmadan aldığınız ortopedik yatak, tüm bu özellikleri sağlar. Bu sayede güven ilişkisi içinde yatağınızın ortopedik olduğunu bilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ortopedik Yatak Fiyatları Nedir?

  Ortopedik yatak fiyatları yatağın boyutu, modeli, ekstra özellikleri gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Medusa Home web sitesinde güncel yatak fiyatları son derece bütçe dostu seçeneklere sahiptir.

 • Ortopedik Yatak Ömrü Ne Kadardır?

  Kaliteli markaların ortopedik yatakları, 10 yıl ve daha fazla süre ile sağlıklı özelliklerini sürdürür.

 • En Rahat Yatak Nedir?

  Fizyolojik yapıyı desteklemesi nedeni ile pek çok uzman en rahat yatak olarak ortopedik yatakları kabul eder.