Oturma Grubu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma grupları, evin tarzını şekillendiren ve evi güzelleştiren önemli parçalardır. Dekorasyonun temelini oluştururlar. Bu nedenle oturma grupları satın alınırken güzel tercihler yapmaya dikkat edilmelidir. Medusa Home, kaliteli ve uygun fiyatlı oturma grubu modelleri bulundurmaktadır. En güzel oturma grubu takımları için Medusa Home ürünlerine göz atın!

Oturma grupları alınırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta bulunmaktadır. Bu noktalar;

  • Kumaş kalitesi,
  • Koltuk iskeleti,
  • Koltuk süngeri,
  • Koltuğun temizlenme şekli,
  • Oturma grubunun oda büyüklüğüne uygunluğu,
  • Garanti süresi,
  • İhtiyaçlara uygunluk,
  • Kişisel zevklere uygunluk,
  • Oturma grubu fiyatları olarak sıralanabilmektedir.

Bu noktalara dikkat edildiğinde uzun ömürlü, güzel, kaliteli ve uygun fiyatlı gruplara sahip olmak mümkündür.

Kumaş Kalitesi

Oturma grubu modelleri arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta salon oturma grubu kumaş kalitesidir. Kumaş kalitesi yüksek olmayan ürünler kısa bir zaman aralığında eskimekte ve kullanılamaz duruma gelmektedirler. Bu nedenle uzun ömürlü bir oturma grubuna sahip olmak için kumaş kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Medusa Home ürünlerinin kumaşları kaliteli ve uzun yıllar kullanıma uygundur.

Koltuk İskeleti

Oturma gruplarındaki koltukların iskeleti kaliteyi belirten en önemli özelliklerden bir tanesidir. İskeletin yapımında kullanılan malzeme koltuğun konforunu büyük oranda etkilemektedir. Sunta ve kavak gibi malzemelerden üretilen koltuk iskeletlerine sahip ürünlerin satın alınmamasına dikkat edilmelidir. Medusa Home oturma grubu takımları, gürgen ağacı gibi kaliteli malzemeler ile üretilmiş iskeletlere sahiptir.

Koltuk Süngeri

Koltuk süngeri, oturma odası takımlarının rahatlığına ve duruşuna etki etmektedir. Daha yumuşak ve konforlu oturma grubu modellerine sahip olabilmek için koltuk süngerine dikkat edilmesi gerekir. Medusa Home oturma grupları yumuşak ve rahat süngerler bulundurmaktadır.

Koltuğun Temizlenme Şekli

Oturma grupları, günlük hayatımızda çok fazla kullandığımız ürünler olduğu için sıklıkla kirlenebilmekte ve leke tutabilmektedir. Bu nedenle sürekli fazla çaba harcamamak için kolay temizlenebilen, leke tutmayan mobilyaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Medusa Home oturma grupları silinebilir kumaşlar ile üretilmektedir. Bu nedenle bakımları oldukça kolaydır. Elektrik süpürgesi kullanılarak tozları alınabilmektedir. Ayrıca saf sabunlu su yardımıyla silinebilmekte ve silindikten sonra kurumayı hızlandırmak için saç kurutma makinesi kullanılabilmektedir. Medusa Home mobilyalarının temizlenmesi için fazla çaba ve malzeme gerekmez.

Oturma Grubunun Oda Büyüklüğüne Uygunluğu

Salon oturma grubu satın alınırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta oturma grubunun yerleştirileceği odanın büyüklüğüdür. Büyük metrekarelere sahip odalarda, geniş oturma grupları tercih edilerek odanın boş görünüşünden uzaklaşması sağlanmalıdır. Daha küçük metrekarelere sahip odalarda ise küçük oturma grubu takımları tercih edilmelidir. Böylece odanın kalabalık ve boğucu bir görüntüye sahip olmasından kaçınılmalıdır.

Bununla birlikte daha büyük odalar için 3+3+1 ve geniş mobilyalar, daha küçük odalarda ise L koltuk modellerine sahip mobilyalar tercih edilebilir. Medusa Home’da her oda büyüklüğüne uygun farklı modellerde oturma grubu takımları bulunmaktadır.

Garanti Süresi

Oturma grubu takımları satın alınırken, markaların sağladığı garanti süresine dikkat edilmesi gerekmektedir. Garantisi bulunmayan oturma grupları satın alınmamalıdır. Uzun garanti süresine sahip oturma grupları, alıcısına güven vermektedir. Medusa Home mobilyalarının her birinin iki yıllık garanti süresi bulunmaktadır. Bu sayede müşteriler, iki yıl içerisinde bir sorun yaşadıkları taktirde eşyaların değişebileceği güvencesi ile alışveriş yapabilmektedir.

İhtiyaçlara Uygunluk

Oturma grupları arasından seçim yapılırken gündelik yaşamdaki ihtiyaçlar da gözetilmelidir. Depolama sorunu yaşayanlar için sandıklı koltuk takımları uygundur. Depolama ihtiyaçlarının oturma grupları ile karşılanması mümkündür. Evine sık sık misafir gelen insanlar ise ihtiyaçlarını yataklı oturma grubu takımları ile karşılayabilmektedir.

Kişisel Zevklere Uygunluk

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta oturma grubu modelleri arasından kişinin kendi zevkine uygun ve sıkılmayacağı bir modeli tercih etmesidir. Farklı modeller arasından, evin diğer odalarının dekorasyonuna uygun ve kişisel zevke hitap eden oturma grupları seçilmelidir.

Medusa Home, içerdiği yüzlerce oturma grubu modeli sayesinde her müşterinin zevkine hitap edebilmektedir. Sitemizden modern oturma grubu, klasik oturma grubu, deri oturma grubu gibi farklı çeşitlere ulaşmak mümkündür.

Oturma Grubu Fiyatları

Oturma grubu fiyatları, markadan markaya değişim gösterebilmektedir. Kumaş kalitesi, takımın içerdiği parça sayısı, iskelet kalitesi gibi özellikler fiyatları etkileyebilmektedir. Medusa Home’da her bütçeye uygun oturma grupları satılmaktadır. Ayrıca oturma grubu takımlarının genel anlamda fiyatları uygun ve kaliteleri yüksektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Oturma Gruplarında Sorun Yaşanıldığında İade Etmek Mümkün müdür?

Evet, satın aldığınız oturma grubunun garantisi bulunduğu sürece iadede bulunmak veya değişim yapmak mümkündür.

Oturma Grupları Ne Kadar Uzun Süre Kullanılabilmektedir?

Oturma grupları, dayanıklı bir kumaş, sünger ve iskelet yapısına sahip oldukları taktirde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Satın Alınacak Oturma Grubunun Odaya Uygun Olması Nasıl Sağlanmaktadır?

Odanın ölçüleri alındıktan ve krokisi çizildikten sonra oturma grubu alışverişi yapılarak oturma grubunun odaya uygun olması sağlanmaktadır.