Sandalye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler - 9 TÜYO!

Sandalyeler evinizde olmazsa olmaz mobilyalardan birisidir. Yemek masalarında, çalışma masalarında bizlere hem konfor hem de işlevsellik sunan sandalyeler, birbirinden çeşitli olarak üretilmektedir. Sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri sizlere anlattık.

Birbirinden farklı ve çeşitte bulunan sandalyeleri satın alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Unutmayın ki, doğru sandalye seçimi hem konforunuzu artırır hem de mekanınızın tarzını yansıtır. Zira doğru bir sandalye almak düşünüldüğü kadar basit değil Bu bilgiler ışığında daha uzun ömürlü, rahat ve dekorasyonunuza uygun sandalyelere kavuşacaksınız...

Doğru Sandalye Seçimi.jpg

Sandalye Seçimi

Sandalye seçimi yapmak düşünüldüğü kadar kolay görünse de aslında o kadar kolay değildir. Özellikle sık sık değiştirilen mobilyalardan olmadığı için sandalyeleri dikkatli seçmek ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamak gerek.

Aynı zamanda üzerinde uzun dakikalar geçirildiğini de düşünürsek, sandalyelerin dekoratif ögeler olarak da değerlendirmesini yapabiliriz. Bu iki temel üzerine baktığımızda sandalye seçimine özen göstermek gerek. Peki, hangi kısımlara dikkat etmek lazım? Neleri incelemeliyiz? Sizlere ayrıntılarıyla anlattık.

Ayrıca sandalye modelleri sayfamıza göz atarak siz de yüzlerce çeşit sandayle örneğini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sandalye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Sandalye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sandalye seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Bu özelliklere bakarak siz de daha kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabileceğiniz sandalyelere sahip olabilirsiniz. İşte sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve ayrıntıları...

1- Kullanım Amacı

Sandalye seçerken belirlemeniz gereken ilk adım kullanım amacı olacaktır. Çünkü kullanım amacı birçok aşamayı etkileyecektir. Evde mi kullanacaksınız, ofiste mi, yoksa dış mekanda mı? Bu gibi malzeme ve tasarım seçiminizi belirler.

Sandalyenin yapım malzemesi, kumaş, dekorasyon şekli vs. gibi birçok durumu bu kullanım amacına göre belirlemek gerekiyor. Örneğin dış kullanımlarda kumaşsız ya da kolay temizlenebilir, yüksek kalitedeki kumaşlar tercih edilir. Ya da direkt buna göre tasarlanmış, kumaşsız sandalyeler... Bu gibi durumları mutlaka atlamamalısınız.

2- Sandalye Yüksekliği

Sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de yüksekliğidir. Kişi sandalyeye oturduğunda ayakları yere düz, dizler ve kalça ise dik olmalıdır. Basit bir durum gibi görünebilir ancak bu durum sandalyenin rahatlığını etkileyen önemli bir etkendir.

Gereğinden fazla alçak ve yüksek sandalyeler oturuş bozukluklarına neden olur. Bu nedenle ortalama insan boyuna göre oturma yüksekliğine uygun olan sandalyeler tercih edilmelidir. İdeal sandalye ölçülerine uygun sandalyeleri bulmalısınız.

3- Sandalye Boyutu

Birbirinden farklı modelde sandalyeler arasından bir sandalye beğendiniz diyelim. Boyutunu da önemser misiniz? Öncelikli olarak sandalye seçerken genişliğine, boyutuna bakmanız gerekmektedir. Aldığınız sandalyeler eğer masasıyla birlikte bir takım değilse, bu bir problem doğurabilir.

Masaya uygun olan sandalye boyutunu belirlemelisiniz. Örneği bir yemek masanız var. Bu masanın geniş kısmına iki sandalye yerleştirdiniz. Ancak gereksiz bir boşluk kaldı ve 3. sandalye oraya sığacak kadar geniş değil. Böyle bir durumda sorunu çözemezsiniz. O nedenle sandalyenin boyutunu da düşünmeniz gerekir.

Böyle bir sorun dışında sandalyeyi koyacağınız alana da bağlıdır. Çok da geniş olmayan bir alana sahipseniz, daha minimal ve konforlu sandalye modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.

sandalyelerin kumaşı

4- Sandalyenin Kumaşı

Sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de sandalye yapımında kullanılan kumaştır. Sandalye alırken birçok kişi görünümüne bakıp, kumaşı çok fazla önemsemiyor. Ancak bu durumda çok önemli bir konudur. Kumaş hem kişinin konforu için hem de temizlik için mühim bir konu.

Kumaşlı bir sandalye tercihinizse kumaşın kolay temizlenebilir olması gerekir. Kolay temizlenebilir kumaşlar işinizi çok rahatlatacaktır. Aynı zamanda kumaşın dayanıklı ve kaliteli olması da uzun ömürlü kullanım sağlar.

Kumaşın insanı terletmeyen kumaşlardan olması gerekir. Özellikle yazın tene yapışan kumaşların kullanımı çok daha zor olmakta. Özetle sandalye seçerken sandalyenin kumaşına dikkat etmek gerekiyor.

5- Kullanılan Malzeme

Sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de sandalyenin yapımında kullanılan malzemedir. Birçok kişi sandalyenin görünümüne bakarak sandalyeyi alıyor. Fakat bu yeterli değildir. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım sağlamak istiyorsanız, sandalyenizin rengi kadar hangi malzemeden, ağaçtan yapıldığını da önemsemeniz gerekir.

Sandalyenin yapımında kullanılan malzeme, direkt olarak sandalyenin dayanıklılığını belirler. Sandalyede kullanılan malzemeler özellikle ahşap, metal veya plastik gibi dayanıklı malzemelerden olması önerilir. Dayanıklı malzemeler, sandalyenin uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlar.

sandalyelerin ağırlık kapasitesi

6- Ağırlık Kapasitesi

Bu da yine sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan bir madde. Yukarıda anlattığımız maddeyle bağlantılıdır. Sandalyeniz kadar sağlam malzemelerden yapılırsa ağırlık kaldırma gücü de daha sağlam olur.

Ancak doğru bir işlem görmemişse, mobilyanın yapımında kullanılan malzemenin de bir etkisi olmayabilir. Bu yüzden sandalye satın alırken ağırlık kapasitesinin kapasitesinin kaç olduğunu da öğrenmek gerek. Kaç kilogram taşıdığını aldığınız yerden öğrenebilirsiniz.

7- Ergonomik Olması

Sandanlye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de sandalyenin ergonomik olmasıdır. Sandalye ne kadar kaliteli, uzun ömürlü olursa olsun, ergonomik bir tasarım da olması da önemli. Çünkü sandalyeye oturan kişinin konforu da mühimdir. İyi bir ergonomiye sahip sandalye sırtı destekler, ağrıları engeller. Uzun süreli oturmalarda kişiyi rahatsız etmez.

Kol destekleri varsa bunlarında doğru şekilde tasarlanmış olması gerekir. Sandalye dümdüz bir tasarımdan ziyade, vücudun şekline göre tasarlanmalı ve vücudun kıvrımlarına uygun olmalı. O nedenle sandalye alırken sadece görünüme değil, ergonomik olup olmadığına da dikkat edilmeli.

Mümkünse sandalyeye oturarak deneyebilir veya detaylı ürün fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Medusa Home tüm ürünlerinde detaylı ürün görsellerini müşterilerine sunar. Böylelikle Medusa Home'dan sandalyeleri alırken içiniz rahat olabilir!

8- Renk ve Model

Sandalye seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerde tabi ki model ve renk de bulunuyor. Bu da tabi ki sizin kişisel zevk ve dekorasyon fikrinize bağlıdır. Mevcutta diğer mobilyalarınız ve belli bir dekorasyonunuz varsa, buna bağlı kalarak seçimler yapmanız önemlidir. Burada size verebileceğiniz tavsiye, kendinizi sınırlı modellere bağlı tutmayın.

Ürün yelpazesinin geniş olduğu markaları tercih edin. Medusa Home'da sandalye modelleri oldukça geniştir. İstediğiniz renk ve modeldeki sandalye modellerini Medusa Home'da bulabileceksiniz.

9- Fiyat Aralığı

Sandalyenizi seçerken elbette fiyatının da bütçenize uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda kullanılan malzeme, modeli vs. gibi durumlarda fiyatı etkileyecektir. Pazar analizini buna göre iyi yapmalısınız.

Ortalama olarak fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz. Medusa Home uzun yıllardır uygun fiyat ve kaliteyi ön plana olarak satışlarını gerçekleştirmekte. Dilerseniz siz de sandalye modellerini hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca doğru mobilya seçimi hakkında aradığınız her şey blog sayfamızda sizlerle. Aradığınız tüm bilgilere güven içinde ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı ve Ergonomik Sandayeler Medusa Home'da!

Uygun Fiyatlı ve Ergonomik Sandayeler Medusa Home'da!

Uygun fiyatlı ve kaliteli sandalye modelleri arıyorsanız Medusa Home'a davetlisiniz. Her tarza, zevke ve dekorasyona uygun birbirinden renkli ve farklı sandalyeler sizleri bekliyor. Üstelik bol avantajlı fırsatlarla!

Medusa Home'dan alacağınız sandalyeler ücretsiz bir şekilde evinize kadar getirilip, yine ücretsiz bir şekilde kuruluyor. Detaylı ürün çekimleriyle birlikte fiziksel olarak sandalyeleri incelemeseniz bile detayları görebileceksiniz. Birbirinden çeşitli rahat sandalye modellerini şimdi incelemeye başlayabilirsiniz.