TV Ünitesi Nasıl Dekore Edilir?

Televizyon üniteleri ister salonda ister oturma odasında kullanılıyor olsun, en çok göz önünde bulunan mobilyalardır. Bu nedenle televizyon ünitelerinin dekorasyonunun büyük bir titizlikle yapılması gerekiyor. Aynı zamanda televizyon ünitesinin dekorasyonunda kullandığınız tarzın odadaki genel dekorasyon tarzı ile uyumlu olması da önem taşıyan unsurlar arasında bulunuyor. Peki, TV ünitesini nasıl dekore edebilirsiniz? İşte bazı fikirler…

Mini Bir Sanat Galerisi

Sanat eserleri, aksesuarlar, çerçeve fotoğraflar gibi çeşitli objeleri kullanarak televizyon ünitesini mini bir sanat galerisine çevirebilirsiniz. Aynı zamanda küçük led ışıklar kullanarak evinizin bu alanının çok daha etkileyici ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak televizyon ünitesinde sergilediğiniz objelerin sayısının çok fazla olmamasına özen gösterin. Aksi halde gözü yoran, nahoş bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Küçük Bir Bahçe Görünümü

Gerçek ya da yapay bitkiler ile TV ünitesine bambaşka bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Mutlaka çok sayıda bitki kullanmanız gerekmiyor. Bir kaç adet de olsa başka aksesuar çeşitlerine de yer verin ve bu sayede evinizin bu alanında küçük bir bahçe görünümü yansıtın. Alternatif bir fikir olarak da TV ünitesinin hemen arkasında kalan duvarı sarmaşıklarla donatabilirsiniz. Mutlaka gerçek sarmaşık kullanmanız gerekmiyor, yapay sarmaşık çeşitleri arasında son derece gerçekçi bir görünüme sahip olanlar da mevcut.

Rustik Bir Şıklık

Şayet ahşap aksesuar çeşitlerinden hoşlanıyorsanız, televizyon ünitesinde ahşap objelere yer verebilir ve böylelikle rustik bir stil elde edebilirsiniz. Eskitme desenlerin kullanıldığı ahşap objeler bu noktada sizin için çok daha doğru bir tercih olabilir. Şayet çok fazla vintage obje kullanmak istemiyorsanız televizyon ünitesinin arka bölümüne ahşap ve geniş bir duvar aksesuarı da asabilirsiniz.

Duvar Kağıtları ile Harikalar Yaratın

Tercih edebileceğiniz bir diğer dekorasyon stili duvar kağıtları olabilir. Duvar kağıtları ile harikalar yaratabileceğinizi belirtmeniz gerekiyor. Birkaç farklı desende duvar kağıdını tek bir duvara uygulayabilir ve böylelikle muazzam bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hem TV Ünitesi Hem Kütüphane

Son olarak sizleri televizyon ünitesini kitaplık olarak kullanabileceğiniz tüyosunu da aktaralım. TV ünitesi sizin için mini bir kütüphaneye de dönüşebilir.