Vintage Mobilya Nedir? Modelleri ve Güncel Fiyatlarıyla

Son yılların en çok tercih edilen mobilya akımı olan vintage mobilya nedir tüm detaylarıyla sizler için cevapladık. Vintage mobilya modelleri ve fiyatlarının yanı sıra bu stilde dekorasyonların püf noktaları gibi tüm bilgiler de yazımızda mevcut. Siz de Medusa Home güvencesiyle tüm detayları öğrenmek istiyorsanız işte o detaylar…

Vintage Mobilya Ne Demek

Vintage Mobilya Ne Demek?

Vintage akımı, adını aslında birçok kişinin tahmin edemeyeceği bir yerden almıştır. Vintage ne demek merak edenler için biz de bu kelimenin kökenlerine kadar inceledik. Vintage kelimesi, belirli bir seneye ait şarap mahsulü anlamına gelmektedir. Ancak bu kelime zamanla anlamını nostaljik olan, eski olan, antika türevi anlamlar için kullanılmıştır.

Vintage tarzı, uzun yıllardır popüler ve birçok kişinin mobilyalarda öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Eski görünümüyle antika ürünleri andıran vintage stil, ender olmasıyla değerini hep korumaktadır. Modası geçmez çünkü eskinin modasını yansıtmaktadır ve her zaman diliminde değerli olarak kabul edilmektedir.

Vintage Mobilya Nedir?

Vintage mobilyalar çoğu zaman antika mobilyalar ile karıştırılan bir ürün grubudur. Vintage mobilya nedir diyenlerin de tanımların birbirine benzemesinden dolayı çoğu zaman kafası karışmaktadır. Bir eşyanın antika olmasını için 100 yıldan eski olması gereklidir. Ancak bir eşyanın vintage olması için bu kadar eski zaman dilimine ait olması gerekmez. 20 yıldan fazla geçmişi olan her eşya vintage kelimesiyle adlandırılabilir.

Antika mobilyalar çok eski olduğu için deforme olmuş veya kullanış özelliklerini yitirmiş olabilmektedir. Ancak vintage mobilyalar çok daha yeni olduğu için özelliklerini korumakta ve genellikle daha sağlam olmaktadır. Ayrıca vintage mobilyalar daha modern çizgiler taşımakta ve dekorasyon ürünleriyle kombinlemesi daha kolaydır. Bu yönüyle eski ve yeninin harmanlanmasında son derece etkili ürünlerdir.

Vintage mobilya özellikleri içerisinde birçok kişi eski ve kullanılmış olması gerektiğini söylemektedir. Ancak ikinci el mobilya olması zorunda değildir. Günümüzde birçok mobilya üreticisi vintage görünümlü mobilya üretimi gerçekleştirmek ve satışa sunmaktadır. İnegöl mobilya denilince akla gelen Medusa Home’da vintage görünümlü mobilya çeşitleri de sizler için satışa sunulmaktadır.

Vintage Mobilya Modelleri

Vintage Mobilya Modelleri

Günümüzde birçok kişi modern mobilya gruplarının yerine eklektik bir tarz oluşturmaya çalışmaktadır. Vintage dekorasyon ile evini oluşturmak isteyen kişiler de modern ve eski arasındaki bir tür mobilyaları tercih etmektedir. Retro ve antikanın günden güne kazanması vintage mobilyaları da son yılların en çok tercih edilen ürünleri arasına sokmayı başarmıştır.

          Evlerini modern ile antika arasında bir tarzda dekor etmek isteyenlerin ilk tercihi vintage stil olmuştur. Vintage mobilyalar her türde model ve çeşitten oluşabilmektedir. En çok tercih edilen vintage mobilya modelleri ise başlıca şunlardır;

  • Vintage koltuk takımı
  • Vintage dolap
  • Vintage yemek masası
  • Kitaplık
  • Orta Sehpa
  • Şifonyer
  • Komodinler

Ancak vintage mobilya çeşitleri bunlarla da kısıtlı değildir. Evdeki her mobilya grubunun vintage olarak satışı mevcut olmaktadır.

Vintage Mobilya Fiyatları 2024

Vintage Mobilya Fiyatları 2024

Eski görünüme sahip mobilyalar bazen modern görünümlü üretimlere göre daha maliyetli olabilmektedir. Ancak mobilyanın ebatına, kullanım özelliklerine ve kullanılan materyaline göre fiyatlandırmada farklı değişiklikler de gösterebilmektedir. Ancak Medusa Home yeni yılda da vintage ürünler tüm mobilyalarda uygun fiyat avantajlarına devam etmektedir.

Bu sebeple vintage mobilya fiyatları 2024 yılında da özel fiyat avantajlarıyla satışa sunulmaktadır. Kredi kartına taksit, havale indirimi ve kapıda ödeme gibi seçeneklerden yararlanarak siz de vintage mobilyalarımız satın alabilirsiniz.

Birbirinden Özel Vintage Mobilyalar Medusa Home’da

Birbirinden Özel Vintage Mobilyalar Medusa Home’da

Eğer siz de vintage ev dekorasyonu ile evinizi güzelleştirmek istiyorsanız Medusa Home bu konuda da sizleri yalnız bırakmıyor! Birbirinden özel mobilyalarımız ile antika, modern ve vintage mobilya ürünlerimiz özel fiyat avantajlarıyla sizlerle. Vintage mobilyalarımız diğer mobilya tarzlarında olduğu gibi güvenli teslimat, kurulum ve montaj ile garanti avantajlarıyla satışa sunulmaktadır.

Tüm Türkiye’ye güvenli teslimat seçeneklerinin yanı sıra Türkiye’den Avrupa’ya mobilya gönderimi konusunda da özel seçenekler sunmaya devam ediyoruz. Tüm Avrupa ülkelerine ek olarak tüm komşu ülkelere de dünyanın her noktasına teslimat seçeneklerimiz de yer almaktadır.

Siz de Medusa Home İnegöl Mobilya markasının avantajlarından yararlanmak için geç kalmadan web sitemizi inceleyin. Ön ödemeli kapıda ödeme seçeneği, havale indirimi ve kredi kartına taksit avantajlarıyla size özel fırsatlardan yararlanın!