Yemek Odası ve Koltuk Takımı Uyumu

Eviniz için yeni mobilyalar satın alırken özellikle yemek odası ile koltuk takımları arasında şık bir uyum yakalamanız gerekir. Çünkü evlerde en çok göz önünde olan mobilyaların başında koltuk takımlarıyla yemek masası geliyor.

Küçük bir uyum yakalamak için bazı detaylara dikkat etmeniz yeterli olacak. Bu detaylar arasında en önemli olanı renk uyumudur. Elbette yaşam alanlarınızda dilediğiniz herhangi bir rengin hakim olmasını sağlayabilirsiniz. Önemli olan yemek odası ve koltuk takımının renklerin birbirine olan ahengi!

Toprak Tonlarıyla Renk Uyumu

Öncelikle toprak tonlarının son dönemde büyük bir ilgi gördüğünü belirtmek gerekir. Aynı zamanda renk uyumu yakalamak konusunda da sizi en az zorlayacak olan yine toprak tonlarıdır. Kahverenginin neredeyse tüm tonları birbirine uyum sağlayabiliyor. Ayrıca kahverengi tonlarının yaşam alanlarında huzurlu bir atmosfer yarattığının da altını çizmek gerekir. Bu nedenle huzurlu ve sakin bir ortam isteyenler rotasını toprak tonlarına çeviriyor.

Ahşap dokusunu net bir şekilde yansıtan yemek odası takımlarında tercih ettiyseniz bu renk ile krem rengi ve beyazın muhteşem bir uyum yakaladığını belirtelim. Ahşap tonları ve kahverengi ile özellikle krem rengi yumuşak bir geçiş sunabiliyor. Son dönemin trendlerinden bir diğeri de gri tonları oluyor. Gri tonlarında yemek odası takımı seçenler bu rengi tamamlamak için açık yeşil ya da açık pembe tonlarına yönelebilir. Mor bir koltuk takımı tercih ettiyseniz yemek odanızın gri ya da beyaz tonlarında olmasını sağlayabilirsiniz.

Stil Uyumunu Unutmayın!

Elbette yemek odası ve koltuk takımı arasındaki uyum sadece renk uyumundan ibaret değil. Aynı zamanda tarz bakımından da doğru tercihleri yapmaya özen gösterin. Mobilya stilleri dendiğinde karşımıza çıkan seçenekler şunlar:

Klasik, Modern, Avangard, Luxury, Art Deco, Country, Bohem

Yemek odası ve koltuk takımlarının aynı stilde dizayn edilen mobilyalar arasından tercih edilmesi gerekir. Böylelikle rengin yanı sıra tarz bakımından da uyum yakalamayı başarabilirsiniz. Farklı parçaları buluşturarak kendi kombinlerinizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bu parçaları incelemek ve düşük fiyatla satın almak için de sizleri online sipariş sitemize davet ediyoruz.