Art Deco Mobilya Nedir? Özellikleri, Tarzı ve Fiyatlarıyla…

Son yılların yeniden popüler olan akımlarından art deco nedir sorusunu birçok kişi detaylarıyla merak etmektedir. Art deco mobilya nedir araştıranlar için biz de Medusa Home olarak kapsamlı bir yazı hazırladık.

Art deco stili 1920’ler 1930’larda ortaya çıkmış ve popüler olmuş bir akımdır.  Geometrik desenlerin ve simetrik tasarımların kullanıldığı lüks malzemelerden yapılmaktadır. Bu akımda amaç üretilen üründe lüks ve ihtişamlı bir görüntü elde etmektir. Mimariden mobilyaya kadar çok geniş bir alanda art deco etkisi görülmekte ve çıktığı günden beri popülertisini de sürdürmektedir.

Art Deco Nedir?

Art Deco Nedir?

Art Deco'nun kökeni 1925'te düzenlenen Paris Uluslararası Sanat ve Endüstri fuarına dayanmaktadır. Lüks ve ihtişamı, modern üslupla buluşturan bu yeni tarzın adı da o yıllarda konuşmuştur. Zarif hatlar, sert geometrik görünümler ve parklak renkler art deconun başlıca özelliklerini oluşturmuştur.

Zarif, şık ve modernliğin birleşiminden oluşan art deco mobilyalar da yüksek kalite işçilikle üretilen özel bir yere sahiptir. Mimariden sanata, mobilyadan heykellere kadar çok geniş bir şekilde akımın özellikleri karakteristik biçimde görülmektedir. 

Art Deco Mobilya Nedir?

Art Deco Mobilya Nedir?

Art deco mobilya nedir diye soracak olursak cevabımız; koltuk takımı, yataklar, şifonyer, yemek masaları, yemek odaları, komodinler, dolaplar, vitirnler ve sehpalar gibi her türde mobilya ürününü kapyacaktır. Bu mobilyalar da kaliteli ahşap malzemelerden, fildişi veya özel ağğaç türlerinden yapılmaktadır.

Cam, bakır vb. metal malzemelerle de zenginleştirilen art deco mobilyalar günümüzde eskiye özlem duyanlar için de özel bir yere sahiptir. Vintage mobilyalar da günümüzde art deco tarzının içerisinde yer almaktadır. Modern görünüşün eskiyle harmanlanması da her zaman ilgi duyulmasına sebep olmaktadır.

Siz de sitemizde yer alan Art Deco mobilya çeşitlerine link üzerinden ulaşarak göz atabilirsiniz. 

Art Deco Mobilya Özellikleri

Art Deco Mobilya Özellikleri

1900'den günümüze kadar çeşitli akımlar sanatı ve zanaatı etkilemiştir. Art deco da bu akımlar arasında kendine özgü üslubuyla özelliklerini ortaya koyan bir stil olarak süregelmiştir. Art deco nasıl anlaşılır merak edenler için en genel hatlarıyla biz de sizler için sıraladık.

Art Deco mobilya özellikleri şunlardır;

  • Geometrik desenler yer alır,
  • Zarif işlemeler vardır,
  • Klasikle modernin birleşiminden oluşur,
  • Yüksek kalite malzemelerden üretilmiştir,
  • Parlak renklerden oluşmaktadır.

Art deco mobilya özellikleri başlıca bu şekildedir. Ancak günümüzde her renk kumaştan, her çeşit ahşap malzemeden ve çok farklı stillerde de üretimler yer almaktadır. 

Ayrıca koltuk takımı kategorisinden art deco dahil tüm stilllerdeki ürünlere de ulaşabilirsiniz.

Art Deco Tarzı Nedir, Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Art Deco Tarzı Nedir, Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Art deco tarzı nedir merak edenler için art deco dekorasyon ipuçlarını da sizler için sıraladık. Art deco nasıl olur diyenler için öncelikle dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Art deco stilde tasarım yapmak için hem modern hem de klasik aksesuarları eklektik biçimde kullanabilirsiniz.

Altın varaklı tablolar ve aksesuarlar ile art deco mobilyalarınızı kombinleyebilir veya pastel tonlardaki duvar boyalarıyla uyum yakalabilirsiniz. İşte art deco tarzı bu kadar farklı iki stilde de harmanyabilirsiniz. Çünkü klasiğin içinden doğmuş olan bu modern üslup zaten eklektik tasarımlar için ortaya çıkartışmıştır.

Art Deco Mobilya Fiyatları

Art deco mobilya fiyatları 2023 yılında Medusa Home avantajlarıyla satışa sunulmaktadır. Uygun fiyatlı mobilyalarımızda seçtiğiniz ürüne bağlı olarak fiyat aralığımız değişmektedir. Dilediğiniz ürünü tekli satın alabilir veya farklı ürün gruplarıyla kombin yaparak set halinde alım gerçekleştirebilirsiniz.

Kaliteli ve şık malzemelerden üretilen mobilyalarımız piyasa fiyatlarına son derece uygun olup taksitli satış gibi seçeneklere de sahiptir. Ayrıca nakliye ve montaj avantajlarıyla da rakiplerimizden bir adım önde hizmet sunmaktayız.

Art deco düğün paketleri sayfamız üzerinden siz de uygun fiyatlı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz...

Türkiye'de Art Deco Mobilyada Öncü: Medusa Home

Türkiye’de Art Deco Mobilyada Öncü: Medusa Home

Türkiye'de Art Deco mobilya denince aklan ilk gelen firmalardan birisi de Medusa Home markasıdır. Country, avangarde, klasik ve lüks mobilyaların yanı sıra art deco mobilyada da firmamız sektörde öncü bir konuma sahiptir.

Tüm Türkiye'ye ve Avrupa ülkelerine gönderim yapan firmamız sizlere taksitli ödeme, havale indirimi, nakliye ve montaj gibi de ayrıcalıklar sunmaktadır. Geç kalmadan sitemizdeki art deco ürünleri inceleyerek 2023 avantajlı fiyatlarıyla satın alın!

Ayrıca avangart mobilya nedir yazımıza göz atarak diğer mobilya türleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.