Avangart Mobilya Nedir? Farkları, Modelleri ve Fiyatlarıyla…

Evlerin dekorasyonu konusunda artık birçok kişi daha seçici davranmaktadır. Trend mobilya modellerine olan ilgi de günden güne artmaktadır. Avangart mobilya da son yılların en sık tercih edilen mobilya çeşitleri arasında yer almaktadır.

Genel olarak klasik tarza yönelen kişilerin de başlıca tercihleri arasında avangard mobilya türleri vardır. Şık ve kültürel izlerin yaşatıldığı bir tür olan, avangart mobilya nedir, farkları, modelleri ve fiyatlarıyla sizler için ele aldık.

Avangart Mobilya Ne Demek ve Tarihi Kökeni Nereden Çıkmıştır?

İlk olarak avangart mobilya ne demek ele almadan önce kelimenin kökenine daha yakından bakmak gerekebilir. Avagart denilince akla klasik bir tarz gelirken aslında kelimenin anlamı biraz daha farklıdır.

Fransızca avangarde kelimesinden dilimize geçen bu söz öncü, yenilikçi ve deneysel işler için kullanılmaktadır. Kökeni Rönesans dönemine kadar uzanan bu sözcüğün sanattan zanaatlara kadar her dalda etkisi zaman içinde büyümüştür.

Avangard veya avangarde olarak kullanımı da dilimizde mevcut olan bu söz   günümüzde daha klasik ve şık bir tarz için kullanılmaktadır. Kültürel izlerle harmanlanmış mobilyalar tarihi süsleme çeşitleriyle de şık bir görünüm kazandırılarak avangarde mobilyalar oluşturulmuştur.

Avangart, chester ve luxury gibi tüm koltuk çeşitlerine ulaşmak için; koltuk takımı sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Avangart Mobilya Nedir?

Avangart Mobilya Nedir?

Avangart mobilyalar, klasik görünüme sahip ancak daha sade ve şık işmelerden oluşan bir mobilya türüdür. Avangarde koltuk takımları oymalı, zarif işlemeli ve varaklı ürün çeşitlerinden oluşmaktadır. Dekoratif işlemeleri tarihi bir iz taşımakta olan avangarde mobilyalar ihtişamlı bir gösterişe de sahiplerdir.

Avangard mobilyalar klasik mobilyaların aksine çok daha zarif işlemere sahip olup daha modern bir görünüm kazandırılarak üretilmektedir. Şık kumaş desenleri ve oymalı ayaklarıyla ülkemizde son yıllarda en çok tercih edilen mobilya çeşitlerinden olmuştur. Klasik ve modern bir sentez olan bu mobilya türü zamanın eskitemediği nadir modellerden oluşamktadır.

Avangart Mobilya Fiyatları ve Modelleri

Avangart Mobilya Fiyatları ve Modelleri

Avangart mobilya fiyatları ürünün oluştuğu parça sayısına, kumaşına, işleme detaylarına göre farklılık göstermektedir. Avangarde ürün çeşitlerimize 2023 özel fiyatlarıyla web sitemizden kolayca ulaşarak satın alabilirsiniz.

Her ev tipine göre farklı parça sayılarında, farklı desenlerde ve ölçülerde üretimlerimiz mevcut olup avantajlı fiyatlarla da sizlerin hizmetine sunulmaktadır. 

Avangarde Mobilya Çeşitlerine Medusa Home Farkıyla Ulaşın

Klasik Mobilya İle Avangarde Arasındaki Fark Nedir?

Avangard Mobilyalar, klasik mobilyalara göre çok daha zarif ve az sayıda işlemeye sahiptir. İki mobilya türü arasında keskin farklar olmamasına rağmen üzerindeki varakların biçiminden ve işlemesinden daha sade ve zarif görünüme sahip olanlar avangarde olarak tanımlanmaktadır.

Modern ve klasik arasında sentezlenmiş olan avangart mobilyalar, son yıllarda da en çok tercih edilen mobilya türlerinden olmaktadır. Medusa Home markası olarak da bizler, avangarde mobilyalarda koltuk takımları, yemek masaları ve sandayeleri ve yatak odalarını titizlikle üreterek sizlere sunmaktayız.

Ayrıca art deco mobilya nedir yazımıza göz atarak siz de diğer mobilya türleri hakkında bilgi edinebilirsiniz...