Bahçe Mobilyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobilya seçiminde birçok kişi doğru seçimi yapmakta zorlanmaktadır. Özellikle açık alanlarda bahçelerde, teraslarda ve balkonlarda kullanılan mobilyalar çok daha hızlı yıprandığı için birçok kişi doğiru ürünü alamamaktadır. Biz de sizler için Medusa Home uzman eklibi olarak, bahçe mobilyası seçiminde nelere dikkat edilmeli tüm detaylarıyla inceledik.

Siz de ev veya ofisinzide balkon takımı, bahçe takımı ve açık alan mobilyaları arıyorsanız tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Fiyatlar, modeller ve dikkat edilmesi gereken özellikleri tüm detaylarıyla sizler için yazımıza da ekledik. Doğru bahçe mobilyası seçmek için işte o detaylar...

Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahar gelmek üzere ve ardından hepimizi mutlu eden yaz gelecek. İşte bu yüzden yakın zamanda taşındıysanız veya dış mekânınızı yeniden düzenlemeniz gerekiyorsa, planlamaya başlamak ve bahçe mobilyalarını araştırmak için en doğru zamanlardasınız. Ailenizle vakit geçirebileceğiniz keyifli bir yemek alanı veya güneşte oturup kitap okuyabileceğiniz şık bir dinlenme alanı oluşturmak istiyorsanız, seçeneklerinizi değerlendirmek için çok fazla beklemeyin. Sizler için bahçe mobilyası seçerken nelere dikkat edilmeli 

Eğer bir bahçeniz, bir teras ya da tatlı bir balkonunuz varsa güneş yüzünü size gösterdiğinde, sıcağı içinize çekmek ve mümkünse günün büyük bölümünü açık havada geçirmekten daha keyifli çok az şey vardır. Tabii eğer doğru bahçe mobilyalarına sahipseniz.

Çünkü konforlu ve iyi kalitede bir bahçe mobilyası, iyi döşenmiş bir oturma odasında dinlenmek kadar keyif verebilir. Fakat yanlış seçilmiş bir bahçe mobilyası size keyif vermekten çok rahatsızlık verecektir. Dış mekân alanı aslında evinizdeki kapalı alanlarınızın bir uzantısıdır. Yani bahçe, teras ve balkonlarınızı gerçekten çok iyi düşünerek ve doğru bahçe mobilyalarını seçerek dekore etmelisiniz.

Bu konu, bahçe mobilyalarını bir mağazadan veya bir web sitesinden gelişigüzel seçmekten daha fazla dikkat ve özen isteyen bir konudur. Öncelikle, alanı nasıl kullanacağınızı ve bahçe mobilyalarınızı zamana karşı nasıl koruyacağınızı, bahçe mobilyasında size en uygun olan üretim materyalinin hangisi olduğunu çok iyi düşünmeniz ve bu konuda iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Minderli veya mindersiz, ahşap veya metal, geniş veya minimal, pek çok seçenek var. Sizin için en doğru kullanıma sahip bahçe mobilyası seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken konularda doğru karar verirseniz, biriktireceğiniz en keyifli anlarınıza iyi bir yatırım yapmış olursunuz.

Bahçe Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İster açık havada biraz güneş ışığı alıyor, ister havuz kenarında uzanıyor, arkadaşlarınızla eğleniyor veya ailenizle sakin bir akşam yemeği yiyor olun, bahçe mobilyalarıyla bunu şık ve konforlu bir şekilde yapmak istersiniz. Eviniz için bahçe mobilyaları seçerken doğru ve ihtiyaca yönelik karar vermek için birkaç maddeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Alan ve boyut

Bahçenize, terasınıza veya balkonunuza evinizdeki başka bir oda gibi davranın. Bahçe mobilyalarınızın tıpkı içeride olduğu gibi kullanılacağı alana uygun şekilde ölçeklendirilmesi gerekir. Mağazalara gitmeden önce bahçe mobilyası için ne kadar alanınız olduğunu ölçtüğünüzden ve mobilyaların etrafında hareket etmek için yeterli alan bıraktığınızdan emin olun.

Küçük bir balkon veya teras, büyük mobilya gruplarının gölgesinde kalabilir. Bu yüzden daha minimal mobilyalar seçerek alanı verimli kullanabilir ve konfor alanı sağlanabilir. Geniş bir alan ise daha büyük bir bahçe oturma grubu ile en iyi şekilde dekore edilebilir.

Mobilya türü

Bahçe mobilyalarınız için ne kadar alana sahip olduğunuzu belirledikten sonra, alan için ne tür mobilyalara ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Planladığınız etkinlikleri düşünün. Bu elbette ne kadar alana sahip olduğunuza göre belirlenecektir. Mobilyaların genellikle ne amaçla kullanacağını ve kaç kişiye oturmanız gerektiğini düşünün. Sadece yemek için bir bahçe masa takımı mı? Yemek sonrası keyifli bir sohbet için bir oturma grubu mu? Yoksa hepsine yetecek alanınız var ise hem bahçe masa takımı hem oturma grubu beraber mi? Buna karar vererek ikinci adımı da tamamlamış olacaksınız.

İki sandalye ve küçük bir masadan oluşan bistro tarzı setler, küçük balkonlar için harikadır ve sabah kahvesi içmek ve güneşte gazete okumak için idealdir. Dışarıda yemek yemeyi ve masada uzun vakitler seviyorsanız yemek masası seçimi sizin için doğru olabilir. Oturma grupları i mükemmel bir sohbet ortamı sağlayacaktır. Hamak ve sallanan sandalyeler ise giderek daha popüler hale geliyor ve dış mekan alanına mükemmel bir hava katıyor. Kendinize ve kullanım amacınıza en uygun mobilyayı artık belirleyebilirsiniz J

Tarz

Bahçe mobilyalarınızı seçmek için belirlenmiş katı kurallar yoktur ancak mobilyaların tarzını ve renklerini düşünmek önemlidir; ideal olarak evinizin tarzına uyum sağlamaları gerekir. Temiz hatlara sahip modern bir eviniz varsa, benzer tasarıma sahip bir şey için alışveriş yapın; çünkü bu, iç mekan-dış mekan bütünlüğünüzü artıracaktır. Dış mekan ortamınızda farklı renklerin gerekli olduğunu düşünüyorsanız, o zaman bunu yapın. Çok fazla seçeneğiniz var, bu yüzden uzun süre seveceğiniz bir tarz seçtiğinizden emin olun.

Bahçe Mobilyalarının Üretildiği Malzemeler

Bahçe mobilyalarınızın uzun ömürlü olmasını sağlamak için mobilyaların hangi maddeden üretildiğine dikkat etmeniz gerekir. Uzun ömürlü bahçe mobilyaları için tik gibi dayanıklı ahşapları tercih edin. Doğal olarak suya karşı direnç gösterdikleri için dayanıklıdırlar ve bakımı kolaydır. Tik zamanla güneş nedeniyle renk değiştirecektir, bu nedenle bunu aklınızda bulundurun. Diğer ahşap çeşitleri, her yıl verniklenmeleri gerektiğinden ekstra  bakım maliyeti gerektirir. Metal mobilyaları seviyorsanız, uzun ömür için UV ışınlarına dayanıklı kaplamalara ve paslanmaya dayanıklı özelliğe sahip toz boya kaplı olanları tercih edebilirsiniz.

Rattan tarzı mobilyaların çoğu artık poli reçineden yapılıyor, bu da hava koşullarına dayanıklı olduğu ve tüm yıl boyunca açık havada kalabileceği anlamına geliyor. Hangi yapıda ürünü seçerseniz seçin kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bahçe mobilyaları uzun yıllar kullanacağınız ürünler olacak bu yüzden kalite ve konfor önceliğiniz olmalı.

Koruma

Bahçe mobilyalarının çoğunun kaderi tüm yıl boyunca dışarıda kalmaktır. Mobilyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bahçe oturma grubunuzun minderlerini veya sandalye minderlerinizi yağışlı kış aylarında içeri almak isteyebilirsiniz.

Minderler, dış mekan tasarımınıza renk ve doku katmanın ve sert bahçe mobilyası parçalarını daha konforlu hale getirmenin harika bir yoludur. Önemli olan, yağmurdan etkilenmeyecek şekilde suya dayanıklı malzeme ve kumaştan yapılmış minderler seçmektir.

Bahçe Mobilyası Markalarında Öncü: Medusa Home!

En iyi bahçe mobilyası markaları arasında olan Medusa Home bahçe takımlarında da öncü konumda yer almaktadır. Medusa Home bahçe oturma grubu, sandalye, dış mekan yemek masa takımı, rattan mobilya, tik ahşap mobilya takımları ve tüm dış mekan mobilyaları konusunda geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu alanda tarz, konfor ve uzun ömürlü ürünleri bünyesinde bulunduran sektörün önde gelen ismi Medusa Home sürekli yenilenen model ve ürün grupları ile pazarda önemli bir yere sahiptir. Ürünlerimizin tamamı uluslararası kalite standartlarına uygundur ve büyük beğeni toplamaktadır.

Medusa Home 35 yılı aşkın bir süredir yeniliği zarafet, güzellik ve lüksle birleştiren mobilyalar ile pazarda önemli bir yere sahiptir. En iyi hammaddelere yapılan yatırım, uluslararası tasarım yeteneği ve gelişmeye ve yeniliğe açık olmakla harmanlanan stratejisi ile yoluna devam etmektedir. Medusa Home, bahçe mobilyası serisi ile sizlere modern çizgileri, kalite ve konforu aynı anda sunuyor.

Ayrıca mobilya alacaklara tavsiyeler başlıklı yazımızı okuyarak mobilya alışverişlerinize rehber edinebilirsiniz.

Suya Dayanıklı Bahçe Mobilyaları

Suya Dayanıklı Bahçe Mobilyaları

Bahçenizi tasarlarken, güzel bir yaz gününde kendinizi bahçenizde ya da terasınızda elinizde buzlu bir içecekle hayal etmek kolaydır. Soğuk mevsimler yaklaştığında iç mekanlarda daha fazla zaman geçirmeye başlayabilirsiniz ancak bahçe mobilyalarınız hala dışarıda olacaktır. Bu nedenle, özellikle yağmurlu bir bölgede yaşıyorsanız, dış mekan mobilyalarını seçerken her mevsimi dikkate almak önemlidir. Yağmur için en iyi dış mekan mobilyalarını ararken seçmek isteyeceğiniz malzemelere dair bir rehber hazırladık. Genel başlıklar altında suya dayanıklı bahçe mobilyaları şunlardır;

Alüminyum Bahçe Mobilyaları

Dökme alüminyum, yağmura dayanıklı bahçe mobilyalarının en iyi türlerinden biridir. Alüminyumda demir bulunmadığından paslanmaz, dolayısıyla dış mekanlarda kullanım için mükemmel bir malzemedir. Aynı zamanda nispeten hafif bir malzemedir, bu nedenle isterseniz bahçenizde, balkon veya terasınızda taşımak kolaydır. Ayrıca dökme alüminyum bahçe mobilyaları, her bahçeye mükemmel bir katkı sağlayacak çağdaş, modern bir görünüme ve hisse sahiptir.

Reçine Dokuma Mobilya

Metalik görünümden hoşlanmıyorsanız, reçine örgülü mobilyalar yağmur geçirmez veranda mobilyaları için mükemmel bir seçenektir. Hasır mobilya olarak da adlandırılan bu hafif malzeme doğal olarak hava koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Reçine dokuma, metal bir çerçeve üzerine sarılmış sentetik elyaf dokumadan yapılmıştır ve bu da onu geleneksel hasırdan daha dayanıklı hale getirir. Yağmurun yanı sıra güneş ışığına ve neme de dayanıklıdır. Reçine dokuma mobilyalar çok az bakım gerektirir ve bu da onu yağmur için en iyi dış mekan mobilyalarından biri yapar.

Ahşap Bahçe Mobilyaları

Yağmurlu havalar için ahşap bahçe mobilyaları da mükemmel bir seçenektir. Tüm peyzaj tasarımlarıyla iyi uyum sağlayan klasik bir görünüm. Güzel masalar ve sandalyeler yapmak için kullanılan birçok farklı ahşap türü olsa da, bazı ahşaplar diğerlerine göre yağmura daha dayanıklıdır. Tik en dayanıklı olanıdır ve hava koşullarına karşı güçlü bir dayanıklılık sunar. Sudan zarar görmesini önlemek için vernik gibi sızdırmazlık maddeleri ile desteklenmiş olması önemlidir. Uygun bakım ve doğru seçim ile ahşap bahçe mobilyaları yağmurlu havalar için en iyi bahçe mobilyası olabilir.

Plastik Bahçe Mobilyaları

Plastik bahçe mobilyaları dayanıklılığı ve uygun fiyatı nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle geri dönüştürülmüş plastik döşeme mobilyaları, sürdürülebilirlik faktörü nedeniyle yaygın bir seçenektir. Çok az bakım gerektirir ve bakımı kolaydır; ayrıca masalarınız ve sandalyeleriniz geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığından çevre dostu hissetmenizi sağlar.

Bahçenizi tasarlarken doğru bahçe mobilyalarını seçmek belli bir uyum yaratmanıza yardımcı olur. İster modern, temiz bir görünüm ister klasik, ev sıcaklığında bir hisle ilgileniyor olun, her tarza uygun birçok bahçe mobilyası seçeneği vardır. Ancak tüm mevsimler için, özellikle de yağmurlu mevsimler için doğru seçimi yapmanız önemlidir; böylece masalarınızın ve sandalyelerinizin hava koşullarına dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca kapalı kış bahçeleri için de son yılların en çok tercih edilen köşe takımları modellerini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Fiyatları

Bahçe Mobilyası Fiyatları 2024

Medusa Home bahçe mobilyası fiyatları 2024 yılında da avantajlı fiyat ve ödeme seçenekleriyle sizlerledir. Ön ödemeli kapıda ödeme, kredi kartına taksit veya havale indirimi gibi seçenekleriyle saışa devam etmektedir. Bahçe mobilyalarında istediğiniz modülü kendiniz oluşturarak masa ve sandalye takımlarında dilediğiniz adet miktarını da oluşturarak satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bahçe mobilyalarını ise tüm Türkiye dahil olmak üzere Avrupa'nın tamamına ve dünyanın birçok noktasına da teslim etmekteyiz. Avantajlardan yararlanmak için mutfak setleri içerisindeki takımlarımızı da inceleyebilirsinzi. 

En İyi Bahçe Mobilyaları Medusa Home'da

En İyi Bahçe Mobilyaları Medusa Home'da!

Medusa Home en iyi bahçe mobilyaları ile bahçenizin tadını yeniden çıkarmaya başlayın.  Arkadaşlarınızla ve ailenizle dışarıda vakit geçirmekten, güneşin tadını çıkarmaktan ve açık havada kahvaltı, öğle veya akşam yemeği yemekten daha rahatlatıcı bir şey olamaz. Doğru türdeki bahçe mobilyalarıyla, konfordan veya tarzdan asla ödün vermeden bahçede, balkonda veya kış bahçesinde dinlenebileceğiniz süreyi daha çok uzatabilirsiniz.

Bir miktar dış mekan ısıtma ve aydınlatmanın da yardımıyla bahçe mobilyalarınız sadece sıcak yaz aylarında değil, ilkbahar ve sonbaharda da tüm yıl boyunca kullanılabilir. Açık yaşam alanlarında vakit geçirme fikri bizlere ilham veriyor. Medusa Home mağazaları sizlere bu konforu yaşatmak için en iyi bahçe mobilyaları ile sizleri bekliyor.

Küçük bir apartman balkonuna rahatça sığacak modern bir bistro setinden, büyük arkadaş gruplarını kolayca ağırlayabilecek büyük rattan koltuk ve yemek takımlarına kadar, Medusa Home’da her bütçeye, mekana ve zevke uygun ürünler var. Geleneksel, çağdaş, sahil tatil yerlerini ve çok daha fazlasını kapsayan bir görünümle, rattan, metal ve dış mekan kumaşları da dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.