Mobilya Alacaklara Tavsiyeler – Doğru Mobilya Nasıl Seçilir?

Mobilyalar, evlerimizin şüphesiz en özel parçalarıdır. Günlük hayatımızda da evde geçirdiğimiz her süre mobilyaları zorunlu olarak kullanmaktayız. Koltuk takımı, yatak odası mobilyası ve yemek masası gibi günlük hayatımızın en önemli eşyaları da yine mobilyalarımızdır. Durum böyle olunca da mobilya alacak kişiler en doğru seçimi nasıl yapacaklarını bilmemektedir.

Günümüzde yüzlerce marka, yüzlerce farklı materyal ve yüzlerce de modelde seçenek yer almakta ve insanların seçenekleri karışmaktadır. Bu durumda biz de mobilya markaları arasında öncü olarak; mobilya alacaklara tavsiyeler başlıklı yazımızı hazırladık. Her bütçe, her zevke ve her eve uygun öneriler ile en doğru mobilya nasıl seçilir yol haritamıza göz atın…

Mobilya Alacaklara Tavsiyeler

Mobilya Alacaklara Tavsiyeler

Yeni evlenecek kişiler veya eski mobilyasını değiştirecek kişiler mobilya seçimi konusunda yüzlerce seçenek arasında sıkışıp kalmaktadır. Bu noktada birçok kişi İnegöl Mobilya, Ankara Mobilya gibi adı bilindik üretim merkezleri ve markalarını seçmektedir. En iyi mobilya markalarını araştıran kullanıcılar da bu ilk filtreleme işleminden sonra yine onlarca seçenek arasında kalmaktadır.

Bu noktada önceliğiniz ilk olarak en uygun fiyatlı olanlara yönelmek olmamalıdır. Çünkü büyük mobilya üreticisi firmalar maliyetten düşmek adına hem sürümden kazanıp hem de malzeme kalitesini düşürebilmektedirler. Sunta malzemeden yapılan mobilyaları piyasa fiyatlarının yarı yarıya altına koyabilen satıcılar da müşterilerin ilk olarak dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Ancak fiyat konusundaki öncelik çoğu müşterinin düştüğü yanılgılardan birisidir.

Mobilyalar kullanım alanlarına bağlı olarak değişse de uzun yıllar boyunca evlerimizde, iş yerlerimizde kullanılmaktadır. Uzun yıllar boyu her gün kullanılan bir eşya grubunun da sağlam, dayanıklı, fonksiyonel ve modasının da geçmemiş olmasını beklenmektedir. Sağlamlık ve dayanıklılık konusunda da piyasa fiyatlarının çok altında satış yapan markalar kaliteden ödün vermektedir. Bu sebeple mobilya satın alırken yalnızca bir avantajı göz önünde bulundurmak yerine birden fazla özellik karşılaştırması yapmanız sizin için önemli olacaktır. Peki mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir? Tüm detayları sizler için sıralıyoruz…

Geleceğin mobilya teknolojilerini öğrenmek için akıllı mobilya nedir yazımıza göz atmayı unutmayın.

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mobilya seçimi yapacak kişilerin yaşadığı onlarca farklı etmen arasında kalmak seçimleri elbette zorlaştırmaktadır. Bu durumda da birçok tüketicinin seçim yaparken etkilendiği etkenler de artmaktadır. Mobilya sektöründe öncü bir marka olarak uzman ekibimiz tarafından tarafsız bir gözle bu içeriği de bu sebeple hazırladık.

Mobilya alacaklar için tavsiyelerimizi maddeler halinde sizler için sıraladık. Mobilya alırken dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar şunlardır;

 1. Bütçenizi Belirleme: Alacağınız mobilya türünde bütçenizi belirlemek elbette ilk olarak dikkat edeceğiniz hususlar arasında olmalıdır.
 2. Kullanım Alanına Göre Boyut Belirleme: Satın almak istediğiniz mobilyanın hangi odada kullanımı olacaksa bu odaya göre boyutunu belirlemek ikinci adımınız olmalıdır.
 3. Malzemesi ve Kalitesi: Satın alacağınız mobilyanın üretildiği malzeme ve buna bağlı olarak da kalitesi de dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisidir.
 4. Konfor Seçimi: Üretildiği malzemeye ve kullanılan ürünlerin kalitesine bağlı olarak bir mobilyanın en önemli özelliği; konforudur.
 5. İşlevsellik: Mobilyalarda kalite ve konfor kadar önemli özelliklerden birisi de işlevselliktir. Kullanışlılık konusunda avantaj sağlayan mobilyalar sizin uzun zaman boyunca rahat kullanım elde etmenizi sağlamaktadır.
 6. Mobilya Tasarımının Modası: Satın alacağınız ürünün stil ve dekorasyon tarzı sizin uzun yıllar o ürünü kullanmanıza ve modasının güncel kalmasıyla ilgili olacaktır.
 7. Renk Seçeneği: Seçeceğiniz mobilyanın istediğiniz renklerde ve kumaş desenlerinde olması elbette seçim konusunda önemli başlıklardan birisidir. Modası geçmeyecek ve evinizin dekorasyonuna uyacak seçimler son derece önemlidir.
 8. Montaj ve Bakım Hizmetleri: Satın alacağınız firmanın Türkiye’nin her noktasında nakliye, montaj ve bakım hizmeti de son derece önemlidir.
 9. Fiyat / Performans Karşılaştırması: Alacağınız mobilyanın birbirine yakın kalitedeki ürünlerinde markaların fiyat karşılaştırmasını yaparak seçim yapılmalıdır.
 10. Garanti ve İade Seçenekleri: Ürün seçimi yaptıktan sonra satın alınacak markanın ürün garantisi olması veya iade koşullarının neler olduğu gibi detaylar sizin daha iyi bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.
 11. Firma İncelemeleri ve Kullanıcı Yorumları: Sizden önce buradan alışveriş yapmış olan kişilerin firma hakkındaki incelemeleri ve kullanıcı deneyimi yorumları sizin marka hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Elbette mobilya alımı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bundan çok daha uzun. Ancak sıraladığımız öncelikli özellik seçimleri sizin daha iyi bir mobilya seçmeniz konusunda en gerekli maddelerdir. Bu hususları göz önünde bulundurmanız durumunda daha doğru bir mobilya seçimi yapmış olacaksınızdır.

Mobilya Kalite Sıralaması

Mobilya Kalite Sıralaması

Mobilya kalite sıralaması elbette kullanılacak malzemenin yanı sıra işçilik ve hizmet anlayışıyla da ilişkilidir. En kaliteli mobilyalar MDF malzemeyle, hakiki ağaç ürünlerden üretilen ahşap mobilyalardır. Veya birinci sınıf metal malzemelerden üretilmiş mobilya türleridir. Malzeme kalitesinin düşük olması ve hizmet seçeneklerinin özensizliği sizin kötü bir alışveriş deneyimiyle karşılaşmanızı sağlar.

Mobilya kalitesinde Medusa Home kullanıcı yorumlarında tam not alarak sektördeki başarılarını ispatlamış firmalardan birisidir. Hem kullandığı malzemeler hem işçilik kalitesi hem de verdiği hizmet seçenekleri sayesinde İnegöl mobilyalarının öncüsü konumunda yer almayı başarmıştır. Siz de Medusahome.com.tr adresinden birbirinden eşsiz mobilya modellerini inceleyip satın alabilirsiniz.

Ayrıca avangart mobilya nedir yazımıza göz atarak farklı mobilya stillerini de öğrenebilirsiniz.

En İyi Mobilya Markaları Arasında Öncü Medusa Home

En İyi Mobilya Markaları Arasında Öncü: Medusa Home

Medusa Home markası en iyi mobilya markaları arasında öncü konumda yer almaktadır. İnegöl mobilya denilince ilk akla gelen markalar arasında yer alan Medusa Home mobilya seçimi yapacak kişilere hem mağaza hem de destek hattı sayesinde detaylı bir şekilde yardımcı olmaktadır. Mobilya seçimi konusunda sizleri doğru bilgilerle yönlendirerek kazançlı bir alışveriş yapmanızı da sağlamaktadır.

Medusa Home mobilya seçenekleri bir tüketicinin kazançlı çıkacağı tüm maddeler göz önünde bulundurularak üretilmiştir.  Sağlamlık, dayanıklılık, konfor ve kullanışlılık gibi tüm etmenler göz önünde tutularak 1. sınıf kalite mobilyalar üretilmektedir. Modası uzun yıllar boyunca geçmeyen özel stilistlerimiz tarafından tasarlanmış mobilyalar, alanında uzman kişilerce üretime geçirilmiş ve siz değerli müşterilerin beğenisine sunulmuştur.

Siz de Medusa Home farkına vararak dilediğiniz ürün ve ürün grubunu gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Kaliteli ve şık ürünlerinde birinci sınıf işçilik yer almakta olup yine birinci sınıf malzemeyle üretimi de sağlanmıştır. Tüm Türkiye ve dünyanın birçok konumuna da nakliye hizmetimiz yer almaktadır. Montaj, kurulum ve garanti servisi gibi seçenekler ile de Medusa Home markamız sektörde öncü olarak satışlarını sürdürmektedir. Siz de mobilya alacak kişiler arasındaysanız web sitemize göz atmayı unutmayın.