En İyi Mobilya Ağacı Nedir?

Mobilya alacaklar veya yenileyecekler için akıllarındaki en büyük soru dayanıklı olan mobilyayı alıp almadığı sorusudur. Kaliteli bir mobilyayı almayı herkes ister. Bunun için en önemli etken elbette mobilyanın yapıldığı malzemedir. Peki, en iyi mobilya ağacı nedir? Sizlere detaylarıyla anlatacağız.

Bu şekilde uzun yıllar boyu gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz mobilyaları bulurken zorlanmayacaksınız. Elbette "En iyi" mobilya ağacı tercihi kişisel zevklere, bütçeye ve kullanım alanına bağlıdır. En sağlam ağaç sıralamasından size en uygun olanları seçebilirsiniz.

Mobilya Üretiminde Kullanılan Ağaçlar

Mobilya Üretiminde Kullanılan Ağaçlar

En iyi mobilya ağacı nedir? Bunun ayrıntılarına girmeden önce hangi ağaçların sıklıkla mobilyada kullanıldığını öğrenmemiz gerekiyor. Mobilya üretiminde kullanılan birçok ağaç çeşidi bulunuyor. Hal böyle olurken sağlamlık için bir sıralama yapmak gerekiyor. Sağlam ağaçlardan yapılan mobilyaların fiyatları da haliyle diğerlerine göre yüksek olabiliyor.

Ancak uzun seneler boyunca mobilyalarınızı kullanmak istiyorsanız, sağlam ağaçlardan yapılan mobilyalara para vermekten çekinmeyin. En iyi mobilya ağacı nedir? Sorusunu yanıtlandırdıktan sonra mobilya alışverişlerinizde daha rahat hissedeceksiniz. Mobilya seçerken karşılaşacağınız seçeneklerden en sağlam olanların hangileri olduğunu anlayabileceksiniz.

1- Meşe Ağacı

En pahalı ağaç mobilyalarından birisi olan meşe ağacı mobilya yapımlarında sıklıkla kullanılan ağaçlarından birisi. Ortalama olarak 25 metrelik bir boya sahip olan bu ağaç dayanıklı ve sağlamdır.

Ayrıca kötü hava şartlarından da çok fazla etkilenmez. Üstelik kolayca boyanabilmesinden dolayı da mobilya dünyasında sıklıkla kullanılır. Hatta sağlamlığından kaynaklı köprü yapımlarında kullanıldığı dahi oluyor. Siz de sağlam mobilyalar almak istiyorsanız.

2- Ceviz Ağacı

En iyi mobilya ağacı nedir? Ceviz ağacı da yine en sağlam ağaçlardan birisidir. Mobilyada kullanılan ceviz ağacı, mobilyanın sağlam olmasını sağlar. Rahat şekillendirilebilme özelliğiyle ceviz ağacı mobilya sektöründe sıklıkla kullanılır.

Sağlam olmasından dolayı bu ağaçla üretilen mobilyaların fiyatları da kalitesiz üretilen mobilyalara göre daha yüksek olabilmektedir. Medusa Home'da birbirinden çeşitli ceviz ağacından üretilen mobilyaları bulabilirsiniz. Genç odasından yemek masasına kadar ceviz ağacından üretilen mobilyalar uygun fiyatlarla Medusa Home'da...

3- Kestane Ağacı

En iyi mobilya ağacı nedir? Sorusunun yanıtlarından birisi de kestane ağacıdır. Ceviz vs. kadar dayanıklı değildir. Kolayca kırıp, bükülebildiği için çok sağlam sayılan ağaçlardan olmasa da bahçe mobilyalarında, dekoratif eşyalarda sıklıkla kullanılan ağaçlardan birisi. Siz de bahçe mobilyalarında, kitaplıkta vs. kestane ağacı ile üretilen mobilyaları tercih edebilirsiniz.

en sağlam ağaç sıralaması

4- Sedir Ağacı

Hafif mobilyaların kullanımında sıklıkla kullanılan sedir ağacı da dayanıklı ağaçlardan birisidir. En iyi mobilya nedir? Sorusunun direkt yanıtı olmasa da dayanıklı bir ağaç türü olarak kabul edilir.

Dayanıklılık açısından sedir ağacının türüne, yetiştirildiği koşullara ve işlendikten sonraki kullanımına bağlı olarak değişir. O nedenle mobilya alırken sedir ağacı kullanıldıysa, kendisinin başarını kanıtlamış bir firma olduğundan emin olmalısınız. En iyi mobilya ağacı nedir? Devam edelim...

5- Gürgen Ağacı

En sağlam ağaçlardan birisi olarak bilinen gürgen ağacı da sıklıkla mobilya üretiminde kullanılmaktadır. Uzun ömürlü mobilya kullanımı sağlamak istediğiniz taktirde gürgen ağacından üretilmiş mobilyaları da tercih edebilirsiniz.

En çok yemek masası, aksesuar ürünlerinin yapımında kullanılır. En iyi mobilya ağacından birisi olan gürgen ağacından üretilen mobilyaları tercih edebilirsiniz.

6- Maun Ağacı

Mobilya için kullanılan ağaç türünden birisi de maun ağacıdır. En sağlam ağaç mobilya için maun ağacı da kullanılıyor. Sert yapısı ve doğal yağ içeriği nedeniyle çürümeye, böcek zararına ve hava koşullarına karşı dirençli bir ağaç türü olarak biliniyor. Mobilya seçerken uzun ömürlü bir kullanım için maun ağacından yapılan mobilyaları da tercih edebilirsiniz. En iyi mobilya ağacı nedir? Sorusuna verilebilecek yanıtlardan birisi.

Öneri Yazı: Ev Dekorasyon Fikirleri

7- Huş Ağacı

Huş ağacı da en iyi mobilya ağacı nedir? Sorusuna verilebilecek yanıtlardan birisidir. Darbelere karşı yüksek dayanıklılığı, Huş ağacını mobilya üretiminde tercih edilen bir seçenek yapmakta. Bunun yanı sıra zor kırılması, boya ve verniği de kolay tutması bakımından da tercih edilir.

İşlendikten sonra Huş ağacının dış ortamlarda çürüme riski de azalır. Böylelikle mobilyalarınızı iç ve dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz mobilyalar huş ağacı sayesinde üretilebilir.

8- Ihlamur Ağacı

Dayanıklılık açısından, Ihlamur ağacı diğer sert ağaçlara göre daha az dayanıklıdır. En iyi mobilya ağacı nedir? Sorusunun direkt yanıtı olmasa da mobilya üretiminde kullanılan ağaçlar arasında yer alır. Yumuşak bir yapıya sahip olduğu için özellikle oyma işçiliği ve yontma gibi detaylı işçilik gerektiren mobilya tasarımlarında tercih edilir. Yani direkt mobilya üretiminde kullanılması sağlamlık açısından risklidir. Ancak kaplama olarak kullanılabilir.

Mobilyalarınızı seçerken karşılaşabileceğiniz birçok ağaç türü var. Mobilyanın uzun süre kullanılabilmesi için yapım malzemesinde kullanılan ağacın önemi büyüktür. Bu nedenle alışverişinizi gerçekleştirirken mobilyanın üretildiği ağacı da bilmeniz de yarar var.

Yukarıdaki listedeki ağaçlardan yapılan mobilyaların uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak elbette işlenmesi, kullanma şekli de ağacın sağlamlığını etkiler. Medusa Home'da en sağlam ağaçlardan üretilen mobilyaları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

En Pahalı Mobilya Ağacı

En Pahalı Mobilya Ağacı

En pahalı mobilya en kaliteli mobilya mıdır? Elbette hayır... Mobilya kalitesini belirleyen birçok faktör vardır. En önemli faktör mobilyanın yapıldığı malzeme diyebiliriz. O nedenle mobilyanızı satın almadan önce hangi ağaçtan yapıldığını bilmeniz gerekiyor.

Bunun dışında elbette mobilyanın kaplaması, modeli gibi durumlarda fiyatı etkileyecektir. Önemli etkenden birisi olan mobilyanın ağacı için fiyatlandırmalar. En pahalı mobilya denildiğinde ağacın türü çok önemli. En pahalı mobilya ağacı türleri:

 • Sandal ağacı,
 • Ağar ağacı,
 • Bubinga,
 • Afrika Karacaağacı,
 • Pembe fildişi,
 • Mor kalp,
 • Bokote.

En pahalı mobilya ağacı olarak sıralanabilecek liste bu şekilde. Bu ağaçlardan üretilen mobilyaların fiyatları yüksek olabilmektedir.

Mdf Mobilya Nedir yazısına tıklayarak siz de mobilyalar hakkında merak edilen tüm detayları öğrenebilirsiniz. 

En İyi Mobilya Ağacı Nedir

En İyi Mobilya Ağacı Nedir?

En iyi mobilya ağacı kişisel tercihlere, kullanım amaçlarına ve bütçeye göre değişebilir. Ancak, genellikle kaliteli mobilyalar üretmek için kullanılan popüler ağaçlar vardır.

 • Meşe
 • Ceviz
 • Sedir
 • Gürgen
 • Kızılağaç
 • Kiraz
 • Akçaağaç

Bu sıralama mobilya üretiminde en çok tercih edilen ağaçlara göre yapılmıştır. Ancak, tercih edilen ağaç türü, mobilya tasarımı ve kullanım alanı gibi faktörlere bağlı olarak değişebiliyor. Örneğin bazı ağaçlar daha çok aksesuar, dekoratif ürünlerde daha sık kullanılırken, bazı ağaçlar direkt oturma grubu mobilyaları için tercih edilebiliyor. Ağacın en uygun görüldüğü mobilyaya göre seçenekler değişebilmekte.

Mobilya için en kaliteli ağaçlar hakkında artık bilgi sahibisiniz! Mobilya alışverişlerin de işinize çok yarayacak bu bilgiler sayesinde çok beğendiğiniz bir mobilyanın uzun yıllar boyunca kullanılıp, kullanılamayacağını bu bilgiler sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

En İyi Ağaçlarla Üretilen Mobilyalar Medusa Home'da!

Medusa Home, kaliteli ve estetik mobilyalarıyla bilinen öncü bir marka olarak hizmet vermektedir... Mobilya üretiminde en iyi ağaçları kullanarak, evlerinizi ve işyerlerinizi güzelleştirmek için tasarlanmış eşsiz parçalar sunmaktadır.

Meşe mobilyalar, sağlamlık ve estetik açıdan mükemmel bir denge sunarken, ceviz mobilyaların sıcak ve zengin tonları mekanınıza sıcaklık katmaya yardımcı olur. Medusa Home'a gelerek siz de uygun fiyatlarla, kaliteli ve uzun ömürlü mobilyaların sahibi olabilirsiniz.

Evinizi hayalinizdeki yere dönüştürmek ve özel kılmak için Medusa Home'da sizleri bekliyoruz. En iyi ağaçlarla üretilen mobilyalarımızla, yaşam alanlarınızı dönüştürmek için hemen mobilyalarımızı incelemeye başlayın... Siz