İngiliz Tarzı Mobilya Nedir? Tüm Detaylarıyla!

İngiliz tarzı mobilyalar, İngiltere kültürünün ve sanat anlayışının ev eşyalarına yansımış adını temsil etmektedir. İngiliz kültürünün zengin üretim geleneğine dayanan mobilya tarzı da bu şekilde yüzyıllardır süregelmiştir. Günümüzde ise bu mobilya geleneğinin modern dokunuşlarla harmanlanmasıyla Medusa Home markası üretime devam etmektedir.

Klasik mobilya grubuna ait bu ürünlerin; zengin renk çeşitleri, geleneksel motifleri, el işlemesi detaylarıyla antika seven herkesin de beğenisini kazanmaktadır. Siz de modası geçmeyen İngiliz tipi mobilyaları merak ediyorsanız aradığınız o detaylar…

İngiliz Tarzı Mobilya Nedir?

İngiliz Tarzı Mobilya Nedir?

İngiliz tarzı koltuk takımları, dolaplar, yemek takımları ve diğer mobilyalar 17. Ve 18. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Ortaçağdan beri mobilya üretimine önem veren İngiliz Krallığı, klasik görünümlü ancak zarif mobilyaları da yüzyıllar boyu gelenekleştirmiştir. Bu mobilya geleneği de önce Avrupa’ya ardından da tüm dünyaya yayılmıştır.

Osmanlı Döneminde topraklarımıza gelen İngiliz mobilyaları, zarif ve zengin işleme detaylarıyla da sevilen bir stil olmuştur. Tıpkı klasik Türk mobilyaları gibi zengin motif işlemelerine, geleneksel desenlere ve sembollere sahiptir. Oyma işlemeler, kabartmalı motifler, geleneksel semboller ve klasik görünümüyle ülkemizdeki antika severlerin daima öncelikli tercihleri arasında olmuştur.

İngiliz tarzı mobilyaların genel özellikleri başlıca şu şekildedir;

  • Zarif İşlemeler: İngiliz tarzı mobilyaların zarif tasarımları, ince el işçiliği ve detaylar bu tarzın önemli unsurları arasındadır.
  • Klasik Görünüm: İngiliz stili mobilyalar klasik bir görünüme sahiptir. Ağır görünümlü ancak avangart sayılmayacak kadar da zarif renk ve işlemelerle süslenmişlerdir.
  • Geniş Renk Seçenekleri: İngiliz mobilyalarda koyu tonlar tercih edilmektedir. Ancak modern İngiliz mobilyalarında bu renk seçeneği daha da genişletilerek açık renklere hatta beyaz gibi tonlara da inilerek zengin bir renk paleti oluşturulmuştur.
  • Zengin Detaylar: İngiliz kültürüne ait geleneksel işlemeler, zengin bir biçimde oyma, kabartma, motif süsleri olarak mobilyalarda da yer almıştır. Klasik görünüme sahip mobilya ürünlerinde zengin işleme detayları görülmektedir.
  • Kaliteli Malzemeler: İngiliz tarzı mobilyaların en önemli özelliklerinden birisi de yüksek kaliteli malzemeye sahip olmalıdır. Ceviz, meşe, maun, kiraz veya gül ağacı gibi kaliteli ahşaplar tercih edilmektedir. Genellikle sert ahşaplar ve deri, kadife veya ipek gibi üst kaplamalar yer alır. Kullanılan süngerler kabarık ancak yumuşak forma sahiptir.
  • Geleneksel Motifler: İngiliz mobilya tarzının genellikle geleneksel desenlerden oluştuğunu söylemek doğrudur. Çiçek desenleri, damask dokuları ve geometrik bezemeler de İngiliz mobilya stilinin sık kullanılan öğeleri arasındadır.

Ayrıca İngiliz tarzı yemek odası takımları için web sitemizdeki ürünlere göz atmayı unutmayın!

İngiliz Mobilya Modelleri

İngiliz Mobilya Modelleri

İngiliz tarzı dekorasyon yapmak isteyenler için bu tip mobilyaların uygun olduğu kombinler yapmak önemlidir. İngiliz mobilya seçenekleri farklı dönemlerin modalarında ve farklı özelliklerde olmaktadırlar. Antika ve Vintage unsurlar ile dekorasyonlar bu tipteki mobilyalarla son derece uyum içerisinde olmaktadır. Ayrıca klasik aydınlatma ürünleri, porselen dekorasyonlar, duvar kağıtları da bu tipteki mobilyaların tamamlayıcı ürünleridir. Ancak seçeceğiniz mobilyanın modeli, ağırlığı ve renklerine göre dekore etmek kişisel zevkinize göre şekillenmelidir.

İngiliz mobilya modelleri tarihsel olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Georgian Dönemi (1714-1830): Zarif ve simetrik tasarımların yer aldığı, kraliyet ihtişamını yansıtmaktadır. Yüksek kaliteli malzemeler ve zarif siluetler ön planda olacak şekilde üretilmiştir.
  • Regency Dönemi (1811-1820): Yenilikçi ve zarif bir tarzın hâkim olduğu dönemdir. Neoklasik etkiler, ince detaylar ve lüks malzemelerle ihtişam amaçlanmıştır.
  • Victorian Dönemi (1837-1901): Zenginlik ve gösterişin zirveye ulaştığı bir dönemdir. Karmaşık desenler, yaldızlar ve süslü detaylar öne çıkarak üretim yapılmıştır.

İngiliz Mobilya Tarzı Fiyatları

İngiliz Mobilya Tarzı Fiyatları

İngiliz mobilya fiyatları, elbette mobilyanın türüne, kullanılan malzemeye veya ebatına göre değişkenlik gösterecektir. Ancak İngiliz tipi mobilyalarda kullanılan ağaçlar veya kumaşlar yüksek kaliteli olduğu için fiyatlar elbette piyasadaki birçok ürüne göre değişkenlik gösterecektir.

Medusa Home İnegöl Mobilya olarak markamız bünyesinde de uygun fiyatlı İngiliz tarzı mobilya üretimi yapılmakta ve siparişe özel seçenekler de yer almaktadır. Ayrıca uygun fiyat avantajına olarak; ön ödemeli kapıda ödeme, kredi kartına taksit veya havale indirimi gibi seçenekler de yer almaktadır. Dilediğiniz ölçüde, dilediğiniz renk ve seçenekler üretimler için medusahome.com.tr üzerinde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz!

İngiliz mobilya tarzı koltuk takımı seçenekleri Medusa Home'da! Tıkla, alışverişe hemen başla...

İngiliz Tarzı Mobilya Markalarında Öncü: Medusa Home

İngiliz Tarzı Mobilya Markalarında Öncü: Medusa Home

İngiltere’nin kültür tarihini ve sanat anlayışını yansıtan mobilya üretimleri yüzyıllardır dünyanın her yerinde talep görmektedir. Yaklaşık yüz yıldır ülkemizde de birçok klasik mobilya sever kişi İngiliz mobilyalarını satın almaktadır. Ancak İngiliz tarzı üretimleri çoğu firma maliyetler, üretim zorlukları ve deneyimleri gereği üretime almamaktadır.

İngiliz tarzı mobilya markalarında da öncü konumda olan Medusa Home tüm taleplerinizi cevaplamaktadır! Kaliteli işçiliği, sağlam malzemeleri, uzman stilistleri ve deneyimleri ustalarıyla İngiliz tarzı dahil tüm mobilya seçeneklerinde talepleri olumlu karşılar ve her zevke göre mobilyalar üretmektedir.

İtalyan tarzı mobilya nedir yazısına göz atarak mobilya dünyasına dair her şeyi eksiksiz öğrenin!

İngiliz Stili Mobilya Seçenekleri Medusa Home’da!

İngiliz Stili Mobilya Seçenekleri Medusa Home’da!

İngiliz stili mobilya seçenekleri ve daha birçok mobilya türü Medusa Home’da! İnegöl mobilya markaları arasında adını en çok duyduğunuz Medusa Home kaliteli üretim anlayışıyla adını bu alanda da duyurmuştur. İngiliz tarzı dekorasyon yapmak isteyenler için de medusahome.com.tr sitesinde birçok mobilya seçeneği satışa sunulmuştur.

Tüm Türkiye’ye kargo, kurulum ve montaj hizmetine de ek olarak; dünyanın her noktasına güvenli teslimat seçeneği de yer almaktadır. Yurtdışına mobilya gönderimi konusunda da adını başarılı işlerle duyuran markamızdan alışveriş yapmak için geç kalmayın!