İtalyan Tarzı Mobilya Nedir? Şıklığın Mobilyayla Buluşması…

İtalyan tarzı mobilyalar, zarif tasarımlar, kaliteli işçilik ve estetik açıdan zengin detaylardan oluşan bir stile sahiptirler. İtalyan kültürünün zengin mirası ve sanat anlayışından doğan bu tarzın mobilyalara yansıması tüm dünyaya yayılmıştır. Yüzyıllar boyunca ev dekorasyonunda öne çıkan İtalyan stilinin mobilyalara aktarımı da zarafet, simetri ve denge içerisinde üretilmektedir.

Barok ve Rokoko tarzının 17. ve 18. Yüzyılda sonra İtalya mobilya tasarımıyla buluşması özgün bir stil ortaya çıkarmıştır. Rönesans döneminin sanat anlayışına kadar uzanan köküyle, İtalyan sanatının da temellerini barındırmaktadır. İtalyan tarzı mobilyalarda koltuk takımları, yatak odası takımları veya yemek odası takımları gibi birçok üründe bu üslubu da bulabilirsiniz. Son yılların en çok merak edilen İtalyan mobilya tarzına ait diğer detaylar Medusa Blog’da…

İtalyan Tarzı Mobilya Nedir?

İtalyan Tarzı Mobilya Nedir?

İtalyan tarzı mobilyalar, İtalya’nın yüzyıllardır süregelen sanat anlayışından doğarak şekillenmiştir. Genel olarak el işçiliğine dayanan ve yüksek kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Lüks görünümün yanı sıra sağlamlık ve şıklıkta da öne çıkmaktadır. Klasik ve çağdaş stilin birleşiminden oluşan bir tarzı yansıtmaktadır. Barok ve Rokoko etkisi modern görünümden bir şey kaybetmesine yol açmaz, son derece başarılı sentezlerden oluşmaktadır.

İtalyan tarzı mobilyanın özellikleri ise başlıca şunlardır;

 • Zarif ve Süslü Detaylar: İtalyan mobilya tarzında zarif ve süslü detaylar hakimdir. Oyma işlemeler, kabartmalı detaylar, altın varaklı süslemeler ve zarif motifler yer almaktadır. Böylelikle zengin bir estetik oluşturulmaya çalışılmıştır.
 • Zengin Renk Paleti Seçenekleri: İtalyan stili mobilyalarda genel olarak geniş bir renk paleti kullanılmaktadır. Koyu tonlara ek olarak, ceviz, bordo, lacivert veya krem tonlar kullanılarak lüks bir görünüm amaçlanmıştır.
 • Asimetrik Formlar: Mobilya yüzeyindeki işleme ve motifler genelin aksine asimetrik olarak kurgulanabilmektedir. Simetrik olmayan bu işlemeler benzersiz bir görünüm katmasıyla öne çıkarılmıştır.
 • Birinci Sınıf Malzeme: İtalyan tarzı mobilyalarda ahşap, mermer, deri ve kumaş malzemeler birinci sınıf kullanılmaktadır. Böylece dayanıklılığın yanı sıra şık görünüm de elde edilmektedir.
 • Eğimli ve Yumuşak Hatlar: İtalya tarzı mobilyalar, eğimli ve yumuşak hatlardan oluşmaktadır. Özellikle koltuk ve sandalye gibi ürünlerde bu yönü daha çok öne çıkmaktadır.

İtalyan tarzı ev dekorasyonunda kullanılan mobilyaların özellikleri genel hatlarıyla bu şekildedir. Ancak Barok ve Rokoko akımının etkisinde yer alan avangart İtalyan mobilyalar da yer almaktadır. Her ihtimalde de mobilyalar son derece şık, gösterişli ve kaliteli şekilde üretilmektedir.

Evlerinizde şık, kaliteli ve ayrıcalıklı bir tarz yaratmak için de Medusa Home İtalyan tarzı mobilyaları medusahome.com.tr web sitesinden inceleyip satın alabilirsiniz.

Ayrıca İngiliz tarzı mobilya nedir yazısına göz atarak mobilya stilleri hakkında her şeyi eksiksiz öğrenin!

İtalyan Mobilya Modelleri

İtalyan Mobilya Modelleri

İtalyan zanaatkarların elinden çıkan ve ardından tüm dünyaya yayılan İtalyan mobilya modelleri ülkemizde de son yıllarda sıkça duyulmuştur. Modadan mimariye kadar her alan adını duyuran İtalyan akımları, mobilya sektöründe de özgün bir üslup yaratmışlardır. Bu oluşan üslup ise Türk mobilya ustaları ellerinde yenilik bularak kaliteli bir mobilya tarzı oluşturulmuştur. En sık tercih edilen İtalyan mobilya modelleri ise şunlardır;

 • Yatak odası takımları
 • Oturma grupları
 • Vitrin ve konsollar
 • Uzanma koltukları
 • Sallanan sandalyeler
 • Kitap okuma koltukları
 • Puflar
 • Tv üniteleri
 • Çalışma masası takımları

Bu mobilyaların haricinde elbette her mobilya türü için de İtalya tarzı üretim yer almaktadır. Ancak en sık tercih edilenler başlıca bu listeden oluşmaktadır.

Modern İtalyan Tarzı Mobilyalar

Modern İtalyan Tarzı Mobilyalar

Mobilyalar tıpkı sanat eserleri gibi üzerinde her akımın, her modanın veya her kişisel zevkin etkilerini barındırabilir. Bu etkiler bir akımı ya da tarzı yansıtmanın ötesinde aynı zamanda birden fazla üslubu da içerisinde barındırabilmektedir. İtalyan tarzı mobilyalar klasik görünümün yanında modern tarzı da yansıtabilmektedirler.

Modern İtalyan tarzı mobilyalar, modern tipte daha spor bir görünüme sahip olmakla birlikte aynı zamanda kıvrımlı, kontrast tonlarda, asimetrik detaylardan ve süslü işlemelerden de oluşmaktadır. Bu eklektik tarzda mobilya stili son yıllarda ülkemizde de daha çok rağbet gören ürün grupları arasında olmaktadır.

İtalyan Tarzı Mobilya Markalarında Öncü: Medusa Home

İtalyan Tarzı Mobilya Markalarında Öncü: Medusa Home

İtalyan tarzı mobilya markaları denildiği zaman ülkemizde çok kısıtlı seçenekler yer almaktadır. İnegöl mobilya markaları, Ankara mobilya markaları veya Kısıkköy mobilya üretim adresleri gibi ülkemizde belirli bir alanda öne çıkan merkezler; bu merkezlerdeki de kısıtlı sayıda üreticiler tarafından üretim ve satış yapılmaktadır.

İtalyan tarzı mobilya markalarında öncü konumda olan Medusa Home İnegöl Mobilya ise sektörde adını birçok başarıyla duyurmayı başarmıştır. Çeşitli mobilya tarzlarında üretimler yapmakta ve isteğe özel üretimleri sayesinde her zevke göre de üretimler yer almaktadır. Siz de medusahome.com.tr üzerindeki iletişim numaralarından istediğiniz her mobilya hakkında bilgi alabilir veya özel üretimler talep edebilirsiniz…

Ayrıca koltuk takımı sayfamızı ziyaret ederek farklı tarzdaki mobilyaları inceleyebiliriz.

İtalyan Mobilya Fiyatları

İtalyan Mobilya Fiyatları

İtalyan mobilya fiyatları elbette her mobilya türü için farklı olmaktadır. Klasik mobilyalar ile arasında çok büyük bir fiyat farkı olmamakla beraber kullanılan mobilyanın malzemesine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. İtalyan tarzı mobilya fiyatları tüm mobilya türlerinde olduğu gibi Medusa Home’da fırsat avantajlarıyla satışa sunulmaktadır.

Ayrıca kredi kartına taksit, ön ödemeli kapıda ödeme veya havale indirimi gibi seçenekler de yer almaktadır. Eğer siz de uygun fiyatlı İtalyan mobilya avantajlarından yararlanmak istiyorsanız web sitemizdeki ürünlere göz atmayı unutmayın!

Medusa Home ile İtalyan Mobilyalarla Tanışın!

Medusa Home ile İtalyan Mobilyalarla Tanışın!

Medusa Home İnegöl Mobilya, klasik mobilyalar, avangart mobilyalar, İngiliz tarzı mobilyalar ve İtalyan tarzı mobilyalarda sektörde adını sıkça duyurmayı başarmıştır. Son yılların farklı mobilya türlerinde olan ilgiyle beraber; sektördeki başarısını bu alanlarda da yoğunlaştırarak en iyi mobilya markaları arasına girmeyi başarmıştır. Kaliteli mobilya markaları arasında öncü konumda olan Medusa Home, İtalyan mobilyalar da adını başarıları üretimlerle duyurmuş ve satışa sunmuştur.

Tüm Türkiye’ye kargo, montaj ve kurulum hizmetine ek olarak dünyanın da her noktasına mobilya gönderimi yapılmaktadır. Avrupa ülkelerini tamamı, Rusya, Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Dubai, Kuveyt ve daha birçok ülkeye de hızlı teslimat güvencesi sunulmaktadır. 1. Sınıf mobilyalar üreten Medusa Home Mobilya, ödeme seçeneklerinde sunduğu avantajlar nedeniyle de 2024 yılının da en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır.