Otel Lobi Mobilyaları Medusa Home'da!

Otellerin lobileri, otel hakkında insanların ilk izlenimleri sağladıkları yerlerdir. Bu nedenle otel lobi mobilyalarının seçimi oldukça önemli bir konudur. Sizlere bu konuda detayları aktaracağız.

Otel resepsiyon modellerinden, lobi koltuklarına kadar bilinmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Konukların otele girdiklerinde ilk olarak karşılandıkları ve rahat bir soluk aldıkları yerler olan lobiler için mobilya seçecekseniz, fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yazı size rehber olacak. Siz de lobinizi yenilemek veya baştan kurmak istiyorsanız mutlaka detayları atlamadan yazıyı okuyun. Hadi başlayalım!

Otel Lobi Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Otel Lobi Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Otel lobbyleri, misafirlerin otele girdiklerinde rahatça bekleyip, dinlenebilecekleri yerler olarak önemli bir alandır. Hem otelin ilk izlenimini oluştururlar, hem de müşterilerin zaman geçirdikleri yerlerdir. Bu nedenle lobby mobilyaları nasıl olmalı sizlere madde madde anlatacağız. Otel lobi mobilyaları alırken şunlara dikkat etmeniz de yarar var:

1- Renk ve Malzemeler

Otel lobi mobilyaları seçerken dikkat etmeniz en önemli konulardan birisi de mobilyaların renk ve yapıldığı malzemelerdir. Mobilyalarınızın rengi, otelinizin dekoruyla uyumlu olmalıdır. Otel girişinin ambiyansına ve dekorasyonuna göre koltuk, masa, sandalye, dekoratif mobilyalar seçilmelidir.

Örneğin daha tarihi, vintage bir lobi girişine; çok modern, moda dergilerinden fırlamış gibi mobilyaların kullanılması ambiyansı kötü etkileyecektir. Yine renk gibi, mobilyaların üretildiği malzemeler de bu konuları etkilemektedir. Mobilyanın varsa kumaşı, kullanılan ağacın, ham maddelerin mobilyayı dönüştürme şekli de önemlidir. Mobilyaları bir araya geldiğinde lobinin atmosferine uygun mu? Değerlendirmelisiniz.

2- Rahatlık ve Konfor

Lobi için mobilyaları seçerken en az modelinin, rengin önemi kadar mühim olan bir konu daha var. Mobilyalar rahat mı? Buna vereceğiniz yanıtın evet olması gerekiyor. Evet, görünüm çok önemli ancak otel lobilerinin misafirleriniz için bir soluklanma alanı olduğunu unutmamalısınız.

Bunun için mobilyalarınızın rahat olduğundan emin olmasınız. Koltuklar, sandalyeler, masalar konforlu ve fonksiyonel olmalıdır. Bu nedenle otel lobi koltuklarını özenle seçmeniz önemlidir. Sadece görünümüne aldandığınız mobilyalar otel girişinizi harika gösterebilir ancak misafirleriniz için işlevsiz bir alana dönüşebilir. O nedenle mobilyalarınızda görsellik kadar rahatlığı da ön planda tutun.

Lobi Bekleme Koltukları

3- Kalite ve Dayanıklılık

Otel lobi mobilyaları nasıl olmalıdır? Bunun en önemli cevaplarından bir tanesi de kalite ve dayanıklılıktır. Şöyle ki otel lobinizin dekoratif, şık ve rahat olmasının yanı sıra uzun ömürlü şekilde misafirlerinize eşlik etmesini isteyeceksinizdir.

Sürekli olarak otel lobi mobilyalarınızı yenilemek gibi bir düşünceniz yoksa eğer, aldığınız mobilyalarını kalitesinden emin olmalısınız... O nedenle bu mobilyaları alırken seçici olmalı, iyi araştırmalar yapmalı ve çok ucuz kalitesiz mobilyalardan uzak durmalısınız.

Çünkü Otel lobi mobilyalarınız sık sık misafir ağırlamaktan eskiyebilen mobilyalardır. Mobilya ne kadar dayanıklı ve kaliteli olursa o kadar uzun yıllar misafirlerinizi ağırlayacaktır.

Ayrıca koltuk takımı sayfamıza göz atarak lobi bekleme koltuğu ve otel mobilya modellerini inceleyebilirsiniz...

4- Alanı Değerlendirmek

Yukarıda tüm bu saydığım noktalar otel lobi mobilyaları alırken dikkat edilmesi gereken önem önemli konulardandır. Tüm bunları değerlendirirken aklınızın bir köşesinde olması gereken ise otel lobi giriş alanını değerlendirmektir.

Şöyle ki mobilyanın düzeni, lobinin alanını belirleyen etkenlerdendir. Misafirlerin rahatça hareket edebileceği bir lobi oluşturmalısınız Oturma alanları, bekleme alanları lobinin şekline ve potansiyeline göre şekillendirilmelidir.

Hatta en başta mobilyalar bu alana göre seçilmelidir. Mobilyalarınız lobinizin alanına uygun mu? Bu soruya cevap vermelisiniz. Özetle lobinin alanını en iyi şekilde kullanmalısınız.

Otel Lobi Koltukları

Otel Lobi Koltukları

Otel lobi mobilyaları nasıl olmalı? Sizlere anlattık. Otel lobisi için en önemli mobilyalardan olan koltukları ise ayrıca ele alacağız. Çünkü lobinin en belirleyici ve misafirler için en önemli olan mobilya şüphesiz koltuklardır.

Otel lobi koltukları misafirlerin rahatça dinlenip, soluklandıkları ve beklerken sosyalleşebildikleri önemli bir unsurdur. Bu nedenle diğer mobilyalardan ziyade daha da özenle seçilmelidirler. Peki otel lobi koltuklarını seçerken nelere dikkat edilmeli? Aşağadaki unsurlara dikkat edebilirsiniz:

  • Lobi koltuklarının ergonomik ve rahat tasarımlardan oluşması gerekmektedir.
  • Yumuşak minderlerden yapılmış koltuklar, rahat ve ergonomik kol yerleri, uygun oturma koşulunu sağlayan koltukları tercih etmek gerekir.
  • Sık kullanımdan ötürü koltuğun uzun ömürlülüğü düşünülmelidir. Bu nedenle mobilyanın yapımından kullanılan ağaçlar dahi önemlidir. Konuyu daha detaylı öğrenmek için en iyi mobilya ağacı nedir? Yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Lobi koltuklarınızın rahatlığı kadar tasarımı da çok önemlidir. Lobideki muhtemel en büyük mobilyalar koltuklarınız olacaktır. Bu da dekorasyonunuzu önemli derecede etkileyecektir. O nedenle seçeceğiniz mobilyanın yaratmak istediğiniz atmosfere sahip olmalı ve dekorasyon olarak da düşünülmelidir.
  • Otel lobi koltuklarınızı seçerken lobinizin alanına göre de bir seçim yapmanız önemlidir. Lobinizin şekli, büyüklüğü gibi konular da mobilyanızı seçerken aklınızda bulunmanız gereken konulardandır.

Yukarıda sıraladığımız unsurlara dikkat ederek siz de lobi koltuklarınızı seçebilirsiniz. Medusa Home'da aradığınız lobi koltuklarını da bulabilirsiniz. Birbirinden çeşitli koltuk modelleriyle birlikte sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunan Medusa Home ile lobinizi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Otel koltukları için koltuk takımları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Otel Mobilya Fiyatları

Otel Mobilya Fiyatları

Otel lobi mobilyaları hakkında araştırmalar yapılırken en merak edilen konulardan bir tanesi de otel mobilya fiyatlarıdır. Fiyatların oldukça değişken olduğundan bahsederek konuya girebiliriz.

Şöyle ki mobilyanın üretim malzemesi, kalitesi, modeli gibi birbirinden farklı faktörler mobilya fiyatlarını etkilemektedir. Bu yüzden net bir fiyattan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Çok ucuz olduğunu düşündüğünüz bir mobilya takımı kalitesiz olabilir. Yine aşırı yüksek fiyatlı mobilyalar da sadece görünüşü itibariyle şık olduğu için yüksek fiyata sahip olabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına gerçekten güvenilir ve kalitesine ikna olduğunuz firmaların mobilyalarını değerlendirmek önemlidir. Otel mobilyalarınız uzun yıllar boyunca kullanılacağı için kaliteli olması şarttır.

Aynı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz gibi dekoratif de bir ögedir. Otel mobilya fiyatlarını araştırırken bu noktalara dikkat ederek seçimlerinizi gerçekleştirmeniz önemlidir.

Otel Resepsiyon Modelleri Medusa Home'da

Şık ve Uygun Fiyatlı Otel Lobi Mobilyaları Medusa Home'da

Misafirleriniz için en rahat ve en şık otel lobbysi oluşturmak için Medusa Home'a davetlisiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli otel lobi mobilyaları arıyorsanız, koltuk takımlarımız başta olmak üzere sizlerin dikkatini çekecektir. Medusa Home uzun yıllardır mobilya sektöründe hizmet vererek, kalitesini kanıtlamış bir firmadır.

Şıklığı ve uygun fiyatları bir araya getiren ürün yelpazesi, otel lobisi için muhteşem mobilyaları beğeninize sunuyor. Etkileyici bir karşılama alanı oluşturmak ve konforlu bir alan yaratmak için koltuk takımlarını inceleyebilirsiniz. Sadece takımları değerlendirmek zorunda da değilsiniz.

Medusa Home tekli olarak dörtlü, üçlü, ikili koltuklarda satmakta. Bu koltukları kombine edebilir, yanına da hoş berjerler satın alarak lobiniz için mükemmel bir merkez yaratabilirsiniz. Otel lobi koltukları dışında sehpa modelleriyle de oturma ve dinlenme alanınızı daha şık, konforlu hale getirebilirsiniz.

Birbirinden çeşitli orta sehpalar, yan sehpalar Medusa Home'da sizleri bekliyor. Diğer tamamlayıcı dekoratif ürünleri de incelemeyi unutmayın! Lambaderler, puflar, raflar da yine otel lobileri için eşsiz seçeneklerdendir. Otel resepsiyon malzemeleri de ofis lobi mobilyaları arasında yer alır. Hoş bir karşılama yeri, aydınlatması da lobiler için önemlidir. Siz Medusa Home kalitesiyle uygun fiyata kaliteli ve şık lobiler oluşturabilirsiniz! Hemen incelemeye başlayın...