Minimalist Dekorasyon Nedir? Mobilyalarda Kullanımı

Minimalist Dekorasyon Nedir?

Minimalist Dekorasyon Nedir?

Minimanlist dekorasyon, basitleştirme ve sadeleştirme odaklı yaşam alanlarının şekilllenmesine verilen adlandırmadır. Günümüzde popüler bir yaşam tarzına dönüşen bu stil giderek daha da yaygınlaşmaktadır. Minimalist dekorasyon dilimizdeki az ama öz felsefesiyle de özdeşmiştir. Fazlalıklardan ve gereksiz detaylardan arındırılan bu stilde odaklanna, dinginlik ve işlevsellik ön plandadır. Minimalist dekorasyon netlik, sadelik ve basitlik temelleriyle inşa edilmektedir. Nötr renkler, küçük mobilya grupları, modüler parçalar, ışığın rahatça her noktaya ulaşacağı genişlikte boşluklar üzerine kurulmuş bir düzen içermektedir.

Nötr renklerin kullanılması, rahatlama ve dinginlik açısından ferahlık sağlamasıyla kullanılmaktadır. Gözleri yoracak kontrast renkler ve zıtlıklardan daima uzak kalınmıştır. Yoğun eşya kullanımı ve alanı kaplayacak eşyalardan kaçınılarak ışığın yayılması ve kullanım alanının ferahlığı düşünülmüştür. Ev ve ofislerdeki minimalist dekorasyon tarzının asıl hedeflerinden birisi de tüketim alışkanlıklarını azaltmaktır. Bunun yanı sıra ruhsal olarak da iyileşmek, rahatlamak amaçlanmıştır.

Minimalist Tasarım Nasıl Yapılır?

Minimalist Tasarım Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi minimalist ev dekoru yapmak için minimalist mobilyalara yönelmektedir. Minimalist tasarım nasıl yapılır merak edenler için genel hatlarıyla yapılacak başlıca adımlar vardır. Minimalist tasarımlar oluşturmak için;

 • Daha Az Mobilya Ürünleri Kullanımı
 • Basit ve Sade Mobilya Tasarımları
 • Nötr ve Sade Renk Kullanımı
 • Mobilyalar Arasında Boşluk
 • Dekorasyon Ürünlerindeki Sadelik
 • İşlevsel ve Fonksiyonel Mobilyalar

Minimalizmin evler içerisindeki en önemli kullanım alanı olan yemek odası için web sitemizdeki yemek odası kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Minimalist Tarzı Ev Dekorasyonu

Minimalist Tarzı Ev Dekorasyonu

Minimalist tarzı ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin tercihi Medusa Home bu stilde de eşsiz seçenekler sunmaktadır. Sade, ihtişamdan uzak ancak kalite ve şıklık arayanlar için Medusa Home minimalist stilde ev dekorasyon ürünleriyle de ihtiyaçlara talep sunmaktadır. Koltuk takımı, yatak odası takımı ve yemek odası takımı seçeneklerinin yanı sıra tüm ev dekorasyon ürünülerinde de minimalist seçenekler üretmektedir.

Ayakkabılık ve partmantolar, dresuarlarlar, sehpalar (yan sehpa, orta sehpa, zigon sehpa), kitaplıklar, aynalar, saatler ve daha birçok üründe minimalist tarzı mobilyalar üreterek sektörde öncü konumda yer almaktadır. Minimalist stilde ev dekorasyonu yapmak için siz de medusahome.com.tr adresini ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca modüler mobilya nedir yazısına göz atarak minimalist tarzı ev dekorasyonunda modüler mobilya kullanımı da öğrenebilirsiniz. Minimalist tarzın fonskiyonel mobilyalarla birleşimini ve avantajlarını da kaçırmayın!

Minimalist Ev Eşyaları

Minimalist Ev Eşyaları

Minimalist ev eşyaları, her türden mobilya grubunda mevcut olup her ölçüde de üretimi sağlanmaktadır. Çünkü minimalizmin felsfesindeki sadelik ve basitlik anlayışı mobilyalarda da küçük ebatlara, modüler özelliklere ve fonksiyonelliğe yönelimi sağlamaktadır. Minimal ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği minimalist ev eşyaları ise şu şekildedir;

 • Koltuk takımları
 • Köşe takımları
 • Yemek odası takımları
 • Mutfak masası ve sandalyeleri
 • Orta sehpalar
 • Vitrin ve konsollar
 • Portmanto ve ayakakbılıklar

Ancak minimalist ev eşyaları elbette bunlarla da kısıtlı değildir her mobilya türünde minimalist üretimler mevcuttur. Minimalist ev eşyaları içerisinden koltuk takımı kategorimizden aradığınız ebatlardaki oturma gruplarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca köşe takımları, modern koltuklar ve daha birçok mobilya çeşidimizle her eve uygun modellerimizi satın alabilirsiniz.

Modern Dekorasyonlarda Minimalizm

Modern Dekorasyonlarda Minimalizm

Tüketim alışkanlıklarının değişmesi, evlerin eskiye göre daha küçük metrekarelerde yapılması, taşınma zorlukları ve biraz da ruhsal dinginlik. Bu gibi sebeplerin tamamı mobilyalarda minimalist anlayışa insanları sevk etmektedir. Modern dekorasyonlarda minimalizm ise günümüzde mobilya üretiminin en çok tercih edilen stilleri arasında yer almaktadır. Minimalist yaşam tarzını benimseyerek gereksiz eşyalardan ve hantal mobilyalardan kurtulmak amaçlanmıştır ve bu tür modern estetikle birleştirilmiştir. Böylece odaklanma ve üretkenlik ön plana alınarak evlerin ve iş yerlerinin üretim hedefi arttırılmıştır.

Ayrıca minimalist mobilyalar ve tüketim anlayışı, maddi tasarruf sağlamanın yanı sıra gereksiz tüketim harcamalarını azaltmayı sağlamaktadır. Böylece çevresel etkileri, mobilya üretiminde kullanılan ağaç israfını da engellemiş olmaktadır. Kısacası minimalist dekorasyon modern mobilya anlayışında yalnızca görüntü ve estetik değil bir yaşam tarzını da ortaya koymaktadır.

Ayrıca masif ahşap nedir yazısına göz atarak siz de modern minimalist ev dizaynlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Masif mobilyaların minimalist dekordaki yerini de böylece inceleyebilirsiniz. 

Medusa Home Minimalist Mobilyalarıyla Tanışın!

Medusa Home Minimalist Mobilyalarıyla Tanışın!

İnegöl Mobilya Medusa Home tüm mobilya gruplarında olduğu gibi minimalist mobilyalarda da adını sıkça söz ettirmektedir. Minimalist mobilya arayanların tercihi MedusaHome uygun fiyat güvencesiyle de adını sektörde ilk sıralara yazdırmıştır. Minimalist koltuk takımları, yemek odaları, yatak odaları ve daha birçok ürün grubunda 1. sınıf mobilya kalitesiyle üretim ve satış yapılmaktadır. Ayrıca tüm Türkiye dahil teslimat ve kurulum güvencesinin yanı sıra dünyanın her noktasına da teslimat yer almaktadır. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bütün komşu ülkelere teslimat hizmeti verilmektedir.

Medusa Home 2024 yılında da avantajlı fiyatlarla satışa ek olarak; kredi kartına taksit, havale indirimi, ön ödemeli kapıda ödeme seçenekleri yer almaktadır. 1. sınıf İnegöl mobilya almak isteyenlerin tercihi Medusa Home'a siz de gelerek birbirinden özel mobilya seçeneklerine ulaşın. Ayrıca her zevke, her ölçüye ve her stile göre de özel üretim hizmetleri mevcuttur. Kalite arayanların tercihi Medusa Home'a siz de geç kalmadan gelin!