Modüler Mobilya Nedir? Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları
         Modüler mobilya nedir sorusunun cevabı; evinizin monoton olduğunu düşündüğünüz ve sıkıldığınız her an kurtarıcınız olan mobilya türüdür. Kolaylıkla parçalara ayrılabilen ve farklı şekillerde birleştirilerek yeni ve farklı bir ürün formuna kavuşan mobilya türüdür.
         Modüler mobilya sistemleri parçalanıp, araya ya da sonlara parça ekleyerek veya parça çıkararak şekillendirmesini yapabildiğiniz mobilya çeşitleridir. Konfordan ödün vermeyen ama size eğlenceli alanlar yaratma imkanı sunan eşyalardır. Dikkat! Eğer enerjik ve bulunduğu ortama sığamayan bir kişiliğiniz varsa modüler mobilyalar tamda size göre ürünler olabilir.
Hareketli Modüler Mobilya Nedir

Hareketli Modüler Mobilya Nedir?

       Ayrıca hareketli modüler mobilya da sizin için doğru seçim olabilir. Hareketli mobilya hem şeklini yani formunu değiştirebildiğiniz hemde minik tekerlekleri ile hareket ettirebildiğiniz mobilya çeşitidir. Zira hem parçalara ayrılan hemde her an hareket kolaylığı sağlayan bir mobilyanızın olması hayatınızı kolaylaştıracak. Size konforlu bir deneyim sunarken, uzun vade kullanımda sıkılmadan kullanabileceksiniz. 
        İlk evinizdesiniz ve bu ev hayalinizdeki ev değil, ileride değiştirmek isteyeceğinizi biliyorsunuz. Küçük ve minimal döşenmiş bir ev için hareketli modüler mobilya aldınız. İleride büyük bir eve geçme ihtimalinizi düşünerek alacağınız bir hareketli modüler mobilya sizi fazla masraftan ve taşınmada fazla ürün taşınmasının gerginliğinden kurtarmış olacaktır. Minimal evinizin içerisinde hareket ettirerek gerekli alanların daha verimli kullanılmasını sağlayabileceksiniz. Keyifle kullandığınız mobilyalarınızın konforu sizi eve çekecektir. Sıkıldığınızda düzenleyip ek parçalar ile geliştirip genişletebildiğiniz mobilyalarınızın olmasının hazzını tadacaksınız.
         Modüler mobilya çeşitlerini beğenmeniz ya da duyduğunuz ilgi sonrası araştıracaklarınız arasına girebilecek bir diğer konu ise Akıllı Mobilya Nedir? Sorusu olabilir.
Modüler Mobilyaların Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir

Modüler Mobilyaların Avantajları

Son zamanların en popüler ürünlerinden olan fonksiyonel ve hareketli mobilyalar avantajlarıyla ön plana çıkmaktadır. Bu eşyaların kolay montajı ve taşınması öncelikli avantajlarından birisidir. Ancak bu avantajlar hareketli mobilyalarda birden fazladır. İşte sizler için derlediğimiz modüler mobilyaların avantajları şöyledir;
 • Kurulum kolaylığı
 • Birden fazla şekil verilebilmesi
 • Her ortam için şekil verilebilmesi
 • Ek parça temini ile işlevselliğin arttırılabilmesi
 • Kullanım kolaylığı
 • Her zaman modaya hitap eden tasarımlar
 • Çevreci çözüm vaat etmeleri
 • Para tasarrufu sağlaması
       Bunlar sizi modüler mobilya sistemleri almaya teşvik edecek unsurlar arasında olabilir. Mobilya alırken vereceğiniz kararlarda bunlara dikkat etmenizde fayda var. En Uygun Modüler mobilya modelleri ve fiyatları Medusa Home’da sizleri bekliyor.

Modüler Mobilyaların Dezavantajları

Mobilya alacak kişilerin en merak ettikleri konulardan birisi de mobilyaların kullanım özellikleri olmaktadır. Bazı mobilyalar fonksiyonel olmasının yanısıra birçok da dezavantaj barındırmaktadır. Modüler mobilyaların dezavantajları aşağıdaki gibidir;
 • Demonte olarak gelmesi
 • Dayanıklılık sorunu
 • Sağlamlık için materyal seçimi yapamama
 • Fazla parça ürünlerin elden çıkarılma sorunu
 • Her markada birbirine uyumlu üretim olmaması
 • Tek markaya bağlı kalma sorunu
 • Parça bozulması sonucu birkaç üründen mahrum kalma
      Bu sıraladığımız konular modüler tasarımları tercih etme üzerine düşünmeniz gerektiğini gösteren başlıklardır. Eğer bu konulardan biri bile sizi tedirgin ediyor ise üzerine uzunca bir düşünmeniz gerekmektedir.
Modüler Mobilya İmalatı

Modüler Mobilya İmalatı

       Modüler mobilya imalatında kullanılan ürünlerin kalitesi ve hafifliği çok önemlidir. Parçalara ayrılabilen bir mobilya üretmek istediğinizde en hafif ama en dayanıklı malzemeleri tercih etmelisiniz. Demonte olarak teslim edeceğiniz ve istediği şekilde kullanmak isteyen bir alıcınız olacağı için müşterinin parçaları birleştirme basitliğinin olması çok önemlidir. Yönergeler doğru, tane tane ve anlaşılır bir şekilde yazılmalıdır. Alıcının parçaları birleştirme esnasında taşıma ve yerleştirme kolaylığı sağlanmalıdır. Yanlış monte edilmesi sonucu parçalarda ya da parçaların birleşme noktalarında kalıcı hasar oluşturmayacak şekilde tasarlanmalı ve imalatı o kurallar ile gerçekleşmelidir.
       Modüler mobilya üretimi dayanıklı ahşap bir iskelet ya da dayanıklı ama hafif bir metal iskelet tercih edilmelidir. Ürünün ayaklarının dayanıklı ahşaptan elde edilmesi kullanım ömrü ve kullanım rahatlığı için daha iyi olacaktır. Modüler koltuk takımı üretimlerinde kullanılacak süngerin seçimi ve koltuk kumaşı seçimi çok önemlidir. Süngerin uzun süre kullanılması ve deforme olmaması için kaliteli orta sertlikte seçilmesi çok önemlidir.
       Bu durum alıcınında inisiyatifinde olsa da uzun süre kullanmak isteyen alıcıların buna dikkat etmesinde fayda var. Kumaş türü de aslında kumaş renk seçiminden daha önemlidir. Çünkü yıllarca kullanmayı planladığınız ürünün kir tutma, temizlenme oranları çok önemlidir. Artık su tutmayan ya da kir tutmayan kumaşları da tercih seçeneklerine ekleyen firmalar arasında yer alan Medusa Home konu üzerinde detaylı ar-ge çalışmaları ile kendilerini bu alanda geliştirmektedir. Medusa Home’un ürünlerinde kullanılan kumaş türlerinin size en faydalı olacak şekilde seçilmesi de sizler için büyük bir avantaj olacaktır. 
Medusa Home ile fonksiyonel mobilyalar dahil tüm mobilya alışverişleriniz için iletişim kanalları üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Türkiye'den yurtdışına mobilya gönderimi ve tüm Türkiye'ye hızlı kargo seçeneklerimizden de geç olmadan yararlanın!
Modüler Mobilya Fiyatları 2024

Modüler Mobilya Fiyatları 2024

      Modüler mobilya fiyatları uzun zamandır süre gelen tarzdaki mobilyaların fiyatlarının aksine hem daha kullanışlı olmaları hemde fiyat performans ürünleri olmaları ile aslında fiyatta daha fazla çeşitlilik ve imkan sağlıyorlar. Firmalar bu kategoride ürünler de fazla rekabet olmaması sebebiyle hala tanıtım fiyatları üzerinden ürün almanıza imkan sunuyorlar. Modüler yemek masası fiyatları ise bu konuda dikkat çekiyor. 
      Hem size uzun vade modern tasarımları kullanma imkanı sunup hemde fiyatta cazip teklifler sunuluyor. Eğer yeni evlenen bir çiftseniz ya da ilk aldığınız eşyalarla duruyor ve onların yıpranmış olmasından veya modasının geçtiğinden şikayetçiyseniz; modüler mobilya yatak odası ürün kategorisine de bakmanızı tavsiye ederim. Yatak odasını sadece uyumak için kullandığımızı düşünüp önemsemiyor olsak da aslında uyku kalitemiz ve psikolojimiz için ne denli önemli olduğunu bilmeliyiz.
Akıllı Mobilya Tasarımları

Akıllı Mobilya Tasarımları

       Akıllı mobilya tasarımları denilince akla gelen modeller size teknoloji ile birleşmiş robotik mobilya modellerini düşündürmesin. Akıllı mobilya türleri evet teknoloji ile birleşmiş mobilyalar olarak da değerlendirilebilir fakat birden fazla forma sokabildiğiniz mobilya tasarımları olarak da düşünebiliriz. Ya da sizin için hayatınızı kolaylaştıracak görsel olarak rahatsız etmeyen tasarımlardan da söz etmek mümkündür. Bunlar dar ve küçük alanlarda bulunan gizli saklama alanları, sandıklı saklama alanına sahip puflar veya modüler dolap tasarımları olarak karşınıza çıkabilir. Ayrıca akıllı mobilya nedir yazımıza göz atarak bu konudaki tüm detayları da öğrenebilirsiniz.
       Küçük metrekareye sahip yatak odanızda, duvar yatağı gibi duvara bir kitaplık ya da saklama alanı gibi girintili olarak yerleştirilen bir yatağı tercih edebilirsiniz. Ya da yatağınızın akıllı mobilya tasarımları içerisinde yer alan ve tavana elektrikli bir kaldıraç sistemi ile kaldırılıp odanızın zeminin boş alan olarak size kaldığı bir stüdyo daire hayal edin. Artık bunlar mümkün, küçük alanda yaşamak istiyor ya da şuan küçük alanlı bir evde yaşamak zorundaysanız bunlara dikkat edin.
       Seçimlerinizi bu mobilya türleri üzerinden gerçekleştirerek boş alanları en verimli şekilde değerlendirebilir ve biçimlendirebilirsiniz. Alanları doğru değerlendirmek ve en olanaklı halleriyle kullanmak aslında ruh sağlığımızı da etkileyen en büyük etkenlerden birisidir. Ferah ve minimal düzenlenmiş bir yaşam alanına sahip olmak kişilerde düzenli ve istikrarlı bir yaşam biçimi benimsenmesinde en büyük etkenlerden birisidir. Bu olumlu süreç sonucu hem evde huzuru yakalamak hemde mental sağlığımızda mutluluğu bulmak çok kolay.
Modüler Mobilya Örnekleri

Modüler Mobilya Örnekleri 

Mobilya alacak kişilerin öncelikli tercihleri arasında olan modüler modellerde evinizin her noktası için çeşitler yer almaktadır. Bu modelleri sizin için derledik, işte en popüler modüler mobilya örnekleri;
 • Parçalanabilen L Köşe Takımları
 • Duvar Yatağı
 • Kitaplığa Dönüşen Çalışma Masası
 • Yemek Masasına Dönüşen Raflar
 • Küçük Sehpalara Bölünen Orta Sehpa
 • Ranzaya Dönüşen Üçlü Koltuk
 • Pufa Dönüşen Sandalye
 • Yemek Masasına Dönüşen puf
 • Çekmece Merdivenli Ranza
 • Yataklı Çalışma Masası
       Bu modüler mobilya örnekleri hayatınızı çok kolaylaştıracak pratik ürünlerdir. Eğer pratik bir yaşam alanı şekillendirmek istiyorsanız bu derlediğimiz ürünleri düşünebilirsiniz. Burada bu kategorideki tüm ürünleri yazamasak da en çok tercih edilenlere yer verdik. Sizlerde kendinize en uygun yaratıcı ve kompakt ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca mobilya alacaklara tavsiyeler yazımıza göz atarak siz de doğru mobilya seçimi hakkında püf noktaları öğrenebilirsiniz.
En Uygun Modüler Mobilya Modelleri ve Fiyatları Medusa Home’da

En Uygun Modüler Mobilya Modelleri ve Fiyatları Medusa Home’da

       Modüler mobilya markaları arasında olan markamız Medusa Home, sektörde öncüler arasında yer almaktadır. Hızla büyümüş ve kendisini sektörde önemli bir yere konumlandırmış olan Medusa Home aradığınız tüm ürünlere kampanyalı uygun fiyatlar ve kredi kartlarına peşin fiyatına taksit ayrıcalıklarıyla hizmetinizdedir.
2024 mobilya fiyat kampanyalarından yararlanmak için tüm bankalara ait kredi ve banka kartlarından alışveriş yapabilirsiniz. Sizlere sunulan ayrıcalıklı fiyatlar ve taksitlerden yararlanmak için mobilya kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz. Siz de geç kalmadan Medusa Home'un farkına varın!