Bohem Yatak Odası Nasıl Olur? Modelleri, Fiyatları ve Daha Fazlası

Özgür ve kendine has canlı renkli tasarımlar ile bohem ortamları yaratmak mümkündür. Ama tabi ki tahmin edebileceğiniz gibi bohem yatak odası nasıl olur sorusunun tek ve kısa bir cevabı yoktur. Bohem yatak odası; uyku öncesi size rahatlama imkanı sunan ve uykuya kolay dalmanız için gerekli olan o sıcak ve rahatlatıcı ortamı sunmak için yaratılan en doğru ortamlardan birisidir.

Yatak odaları her zaman rahat etmemiz, düşüncelere dalmadan uykuya geçmemiz gereken yerlerdir. Bunun için bizi düşüncelere düşürecek renklerden ve ürünlerden kaçınılmalıdır. Uyku anlarımız kıymetli ve rahatımızın ön planda olduğu durumlardır. Bohem tarz da tasarlanan yatak odalarında pembe, turuncu, kahverengi gibi renkleri kullanarak etnik desenlerin ve canlı bitkilerinde desteği ile ortam hazırlanmış olur.

Kuralsızlık ve rahatlık en önemli unsurdur. Rahatlığınız önemlidir, modaya ayak uydurmak için üretilen rahatsız verebilecek her detaydan kaçınılmalıdır. Bir çizgiye bağlı kalmamak çok önemli bir detaydır, buna çok dikkat edilmelidir. Önemli olan sizin rahatlığınız ve ortamın size iyi hissettirmesidir.

Canlılık önemlidir, doğadan esinlenilmelidir. Ortamda soluk tonlara yapay görünen şeylere yer yoktur. Yatak odanızda yatağınızın başına bohem yatak başlığı eklemek de yapacağınız birkaç değişiklik ile birleştiğinde istediğiniz havanın oluşmasını sağlayabilir. Ahşap ürünler kullanmak da uykuya dalmada yoğun renklere dalmanızı ve dikkatinizin bozulmasını engeller.

Sanatsal dokunuşlar ile bezenmiş eşyalar ve ortam için, bir de doğru iç açıcı canlı tonlamalarda kumaş seçimleri ile bohem havayı katmak mümkündür. Özellikle canlı çiçekler ile ortamı canlı gösterebilirsiniz. Canlı veya cansız yeşil bitkiler ortamın havasını değiştirmekte ve sanatsal görünüşe sahip ürünlerle canlı bir uyum yakalanmaktadır. 

Ayrıca eksitme mobilya nedir yazısına göz atarak farklı mobilya stilleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bohem Nedir?

Bohem Nedir?

Başıboş, günü gününe göçebe tarzı bir hayatı yaşamak en kaba tabiri olabilir. Günü çıkaracak şekilde gerekli görülen fikirler vardır, ilerisi için planlama yapılmayan bir yaşam biçimidir. Edebi düşünce, müzik üretimi ve sanatsal üretim üzerine derin düşüncelere dalan, daha çok bu alanlarda düşünce ve fikir üretimi yapanlar tarafından ortaya çıkmış bir yaşam biçimidir.

Bu yaşam biçimi aslında 1950'lerin sonlarında ortaya çıkmış ve ilerleyen zamanlarda modaya bile bir dönem yön vermiştir. Tasarımcılara ilham kaynağı olarak da aslında çıkış nedenini yerine getirmiş bir ekoldür. Toplumda bu yaşam tarzını hala benimsemiş insanları görmek mümkündür. Çok fazla insan yaşam sürecinde nereye dahil olacağını uzun süre bulamamaktadır.

Yaratıcı karaktere sahip birçok insan aslında bu yaşam tarzını benimsemektedir. Kuralsız olmak onlara toplumu veya çevreyi düşünmeden hareket etme rahatlığı verirken, üretkenliklerini de o denli etkilemekte ve arttırmaktadır. Bu rahatlık, kıyafetlerine ve evlerine de yansımaktadır. Bir moda akımı uğruna evlerindeki eşyaları değiştirmemektedirler. Zihinlerini açık ve canlı tutacak şekilde yaşadıkları ortamları şekillendirmektedirler.

Ruhani yan ön plana çıkmaktadır, kişi gelişimsel sürecini gerçekleştirmekte olduğu için bu uğurda kalıplara sığamamakta, belli kalıplara girmek istememektedir. Belirli düzenle yaşamamakta, bu sayede kendini sıkışmış hissetmemektedir. Bu aslında ruhani ve mental olarak insan için çok tatmin edici bir gelişim sürecine öncü olmakta ve bu süreci başlatmaktadır.

Bohemyanizm ismi ile de tüm dünya genelinde bir yaşam biçimi olarak bilinmektedir. Rahatlık ön planda olduğu için kendilerini insanlara kanıtlamaya çalışmazlar, birkaç kişi ile kurdukları kalıcı bağlarla hayatlarına devam ederler. Canlı hissetmeyi seven insanlar tarafından benimsendiği için, neşeli ve cana yakın tavırlar önemlidir. Cana yakın, sıcak ortamlarda bulunurlar ve kendilerine has davranışlar sergilerler.

Bohem Mobilya Nedir?

Bohem Mobilya Nedir?

Belirli bir yaşam tarzındaki canlılığı ve bağımsızlığı yansıtan mobilyalardır. Bağımsız yaşayan insanların gezdikleri bölgelerden de görüp benimsedikleri tarzları birleştirmeleri ve bu yaşanmışlıkla harmanlanmış tasarımları kullanmaları onlara ve döşedikleri alanlara özgünlük katmıştır. Özgünlük her zaman dikkat çekicidir, aynı olan şeyler kendini belli edemezken farklılık taşıyan her şey ve her durum dikkat çekicidir.

Ortaya çıktığı dönemde farklı karşılanan fakat bir o kadar da dikkatleri üzerine çekerek kendine önemli bir yer edinen bu yaşam biçimi aslında çok fazla insana değmiş ve toplumu şekillendirmiştir. Çoğu insanın yaşam biçimini şekillendiren bu akım kişilerin kıyafetlerini ve eşyalarını da değiştirmiştir. Hatta ev dekorasyonlarını da tamamen değiştiren bir yenilik olarak kişilerin hayatlarına girmiştir.

İşte bu durum sonrasında mobilya türlerine kadar şekil vermiştir. Ve artık bohem yaşam tarzını benimsediyseniz ya da bu şekilde bir dekorasyon yapmak istiyorsanız bu konseptte mobilyaları bulabilirsiniz. Evinizin her odası için bu ürünleri bulmak ve temin etmek mümkündür. Bohem ev dekorasyonu günümüzde de çok tercih edilmekte ve sevilmektedir.

İnsanlar bu konuda hatalar da yapmaktadır, bu tarza uyumlu ürünler ile dekorasyon yaptıklarını sanarken aslında gözlerine uyan ürünler eklediklerinde bu tarz ile alakası olmayan bir dekorasyon yapmış olmaktadırlar. Çünkü en önemli şey aslında bir çizgide kalmamak, özgür ruhlu olmak ve özgün şekilde hareket etmektir.

Öneri Yazı: Modüler Mobilya Nedir?

Bohem Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bohem Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bu tarzdaki mobilyalar sıcak tonlamalarda olan hardal, turuncu, yeşil, koyu mavi, mor veya fuşya tonlamalarda ya da sadece gösterişten uzak renklere sahip ürünlerdir. Gösterişten uzak olan krem, bej ve kahverengi gibi renklerin üzerine etnik desenlere sahip renkli kırlentler, tv battaniyeleri ya da koltuk örtüleri ile mobilyalara renk ve hava katarak bu tarzı bulunduğunuz ortamda yansıtmanız mümkündür.

Duvarlarınızda ince duvar halılarını ya da bunlara benzeyen desenli ince kumaşları kullanabilir, duvarlara rüya kapanları asabilir ya da bir duvarınızı farklı bir renge boyayabilirsiniz. Aldığınız ve evinize eklediğiniz tüm etnik ürünler sizin dekorasyon yaparken bu havayı yakalamanızı sağlayacaktır. Gezdiğiniz yerlerden aldığınız minik ürünlerle de bu dekorasyonu yapmanız mümkündür.

Bohem tarzı dekorasyon yapmak için o yaşam tarzını benimseyen insanlar gibi düşünmek gerekmektedir. Bu yaşam tarzını benimsemiş insanlar bağımsız oldukları için gezip görme eğilimleri oldukça yüksektir. Bu sebeple sizde gittiğiniz yerlerden alınmış minik ürünlerle bile minik dokunuşlar yapabilir ve etnik ürünler bulursanız o ürünlerle evinizin her yerine minik dokunuşlarla bohem stil yansıtmanız çok kolaylaşmaktadır.

Aslında düşünüldüğü kadar zor olmayan ve basit dokunuşlarla bile hayata geçirmenin basit olduğu bu tarzı evinizin her yerine uygulayabilirsiniz. Renkli ve bağımsız düşünmeyi unutmayın, ürünleri birbirleri ile uyumlu şekilde döşemeye ve bir araya getirmeye çalışmayın. O an nereye koymak istiyorsanız oraya koyun ve uyumlu olmaya çalışmamanın sizin üzerinizdeki rahatlama etkisinin rahatlığına varın.

Bohem Yatak Odası Nasıl Olur?

Bohem Yatak Odası Nasıl Olur?

Yatak odasında bohem tarzı yakalamak biraz zorluk yaşayabileceğiniz bir konu olabilir. Bunun sebebi ise huzur bulup uykuya dalmak için içerisinde olduğumuz alanda renkli kumaşlara sahip ürünler kullandığımızda uykuya dalmakta sorun yaşayabiliriz. Ya da detaylı ve dikkat çekici ürünler kullandığımızda dikkatimizi çekmesi sebebiyle düşüncelere dalabiliriz ve bu durum uyku kalitemizi etkileyebilir bir durumdur.

Canlılık ve sosyalleşmeyi çağrıştıran renkler arasında olan turuncu yatak odasında ve çalışma odalarında yer almamalıdır. Kırmızı rengi ise gücü simgelediği için fazla güçlü olan bu renk fazla kullanıldığında yorucu olabilir. Yatak odası renk seçiminde belirli bir renkten ziyade uyumlu renklerden yola çıkmak daha mantıklı bir hamle olacaktır. Çünkü uykuya dalarken göz yormama durumu çok önemlidir.

Yatak odanızda yatağınızın karşısına toprak tonları, bej rengi ve ahşap tonları ürünler koymak ya da o şekilde duvarı boyamak sizleri rahatlatacak ve uykuya geçme adımında sizler için kolaylık sağlayacaktır. Sıcak toprak renkleri ve mavi de dinginlik verdiği için tercih edilen renkler arasındadır. Yatak odası dekorasyonunda vintage ürünlerin büyüsüne bırakabilirsiniz kendinizi!

Seyahat ettiğiniz yerlerden egzotik ve etnik ürünler bularak bunları modern mobilyalarla birleştirerek kendinize has bohem tarzı yaratabilirsiniz. Aslında bu dizaynların püf noktası yaptıklarınızla o ortamında artık 'siz' olmasıdır. Önemli olan fazla düşünmeden konumlandırmanızdır.

Yatak odanızda gece sizin oksijeninizi çekmeyen ve aksine sizlere oksijen üreten canlı bitkilerden bulundurarak ortamın havasını her iki anlamda da değiştirebilirsiniz. Hem canlı renkler kullanmış olacaksınız hem de ortamın havasını değiştirmiş olacaksınız. Yatak odası mobilyalarında tarzınıza uygun tüm modellere ulaşabileceğiniz Medusa Home web sitemize göz atabilirsiniz!

Ayrıca mobilya alacaklara tavsiyeler yazımıza göz atarak doğru mobilya seçimi hakkında tüm püf noktaları öğrenebilirsiniz.

Bohem Yatak Odası Modelleri

Bohem Yatak Odası Modelleri

Aslında tam bir model vermek doğru olmaz, o tarzı ve ruhu yansıtabilecek renkte ve dokudaki her ürün olabilir. Çünkü bohem tarz tamamen bir yaşam stili ve düşünce biçimidir. Buradan yola çıkmak çok önemlidir. Sanatsal görseldeki ürünleri seçmeniz, el emeği ile yapılmış mobilyalara ya da mobilya parçalarına bakmanız daha doğru olacaktır. Tabiki bir diğer püf noktası ise makrome ürünlerden de kullanmanız olacaktır.

Makrome örgülü ürünlerin asabilmek için ahşap ile birleştirilmesi sonucu ortaya dekoratif ürünler çıkmaktadır. Bu ürünleri ister yatak odası duvarlarınızda isterseniz ise yatak başlığı üzerine duvardan ya da tavandan sarkacak şekilde kullanabilirsiniz. Rüya kapanlarında sadece açık ve yumuşak renklerden olan beyaz, bej, toz pembe gibi renklerle ister kendiniz örebilir, isterseniz de bu renklerde satın alarak yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Ahşap kasnak içerisine örülen püskülleri de bulunan örgü ürünler ise daha çok evlerin balkonlarına asılan ve kızılderili inancına göre kötü rüyaları yakalayan düş kapanlarıdır. Yatak odası camları veya yatak odası balkonlarına da asılabilir olması sebebiyle odanızın duvarında da çok hoş ve orijinal duracaktık. Etnik ve yerel ürünlerin bohem stilde oldukça yeri vardır. Bu ruhani inanış ve bağlılıklar kişilere sanatsal yön yatmakta ve onları düşünsel olarak değiştirmekte olduğu için bu el yapımı üretilen ve hikayesi olan ürünler tercih edilmelidir.

Tabiki bohem tarzda ev döşemek için önce o şekilde düşünebilmek gereklidir. Ya da siz zaten bohem yaşam biçimini benimsediğiniz de dekorasyon düşünceleri kendiliğinden gelecektir. Bu şekilde evini döşemek ve düzenlemek isteyen insanlar eğer bunu tam olarak özümseyemezler ise ya devamlılığını sağlayamayacak ya da bu durumdan sıkılacaklardır. Bunun önüne geçmek için rahat düşünmeli, plansız olmalı, anın tadını çıkarmaya odaklanmalı ve kendinizi sanatsal yönünüzü ortaya çıkaracak şekilde teşvik etmelisiniz.

Herkes sanatçı olamaz belki evet ama sanatı icra etmek herkes tarafından yapılabilecek bir durumdur. Buna istek duymak, bir şeyler yazmak ve karalamak aslında tüm insanların ruhunun gıdası ve ihtiyacıdır. Birlik olmak, aidiyet duyguları hissetmek aslında en bağlayıcı unsurdur. İşte bohem tarzda yaşayan insanlarda bu mevcuttur. Aidiyet duygusunu benimser ve ona göre hareket ederler. Kendi düşüncelerine sahip, edebi düşünen, kapitalizmi geri de ve hayatlarından dışarıda bırakan insanlardır.

Tüm hayatları ise giyim kuşamlarından ev dekorasyonlarına bile yansımıştır. Modern objelerden öte yaşanmışlık ve deneyim sonucu var olan, bir hikayesi olan anlamlı eşyaları tercih etmektedirler. Dönemlerden esintiler ile yaratılan ürünleri tercih ederler. Yatak odalarında püsküllü, makrome örgülü, rüya kapanlı, dolu dolu bir ortam yaratırlar.

Bu saydığımız ürünler onlara bilgelik, dinginlik aşılarken orada yaşayanlar ise edebi ve sanatsal düşünmeye odaklanarak yaratıcı yönlerini görüp ortaya çıkarırlar. Fakat yatak odalarını daha çok minimalist yatak odası olarak düzenlemeyi tercih ederler. Çünkü uykuya dalmada karmaşa ve düşüncelere gömülü kalırsanız uyumanız zorlaşmaktadır. Bu durum ise kimsenin istemeyeceği bir şeydir.

Bohem Yatak Fiyatları

Bohem Yatak Fiyatları

Bohem yatak odaları için bohem yataklar gereklidir. Bohem genç odası takımları ile de çocuklarınız için bile bu tarzı düşünebilirsiniz. Onların kendi yollarını keşfetmelerinde, yaratıcı olmalarında onları destekleyecek bir tasarım ile çocuğunuza gelişiminde yardımcı olabilirsiniz. Yatak başlıklarında yapacağınız değişiklikler ya da eklemelerle aslında bu havayı odanızda yakalamanız çok mümkün!

Artan fiyatlara rağmen modern kültürdeki abartı ürün fiyatlarından daha düşük maliyetler ile bu yatak odalarını yapmanız mümkündür. Sade tasarımlar ve salaş görüntüler ile elde ettiğiniz yaşam alanlarınızı uygun maliyetlerle elde etmek isterseniz en doğru adres olan Medusa Home web sitemize göz atın!

Dolap kapaklarınız, yatak başlıklarınız, dekorasyonda kullandığınız detay ürünler ile toplam fiyatlarda yine avantajlı ve uygun fiyatlı ürünleri bulmanın çok mümkün olduğu bohem dekorasyonda, en önemli nokta doğru ürün birleşimleri yapılmasıdır.

Toplu alımlarda ürünleri daha uyguna getirmek mümkündür. Ama her zaman zevkimize uygun ürünlerin hepsini tek bir yerde bulamayabiliriz. Bunun için ise indirim ve kampanyaları takip ederek uygun fiyatlı alışveriş yapabiliriz. En uygun fiyatlarla ürünlerini sizlere sunan Medusa Home web sitemizden kampanyalardan yararlanarak ürünlerinizi alabilirsiniz.

Anlaşmalı bankalar ile yapacağınız ödemelerinizde 12 aya varan taksit seçeneklerinden yararlanabilir, EFT ve Havale işlemlerinde indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bunun için uzman müşteri hizmetleri ekibimiz ile irtibata geçmeniz yeterlidir.

Ayrıca masif ahşap nedir yazısına göz atarak farklı mobilya türlerini öğrenebilirsiniz.

Bohem Yatak Odaları Medusa Home'da!

Bohem Yatak Odaları Medusa Home'da!

En uygun fiyatlarla bohem yatak odaları Medusa Home'da sizlerle buluşmaya devam ediyor. Kampanyalardan ve ödeme kolaylıklarından yararlanabilmek ve bilgi alabilmek için web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 1.sınıf işçilik ve 1.sınıf materyal kalitemizle sizlere yıllardır hizmet veriyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Her departmandaki uzman ekip arkadaşlarımız ile sizlere her zaman sorunsuz ve güvenli bir alışveriş sunmayı kendimize prensip alarak, her gün sizlerle büyüyoruz. Yurtdışına gönderim imkanları sebebiyle de oldukça sevilen Medusa Home markası, tüm ürün grupları ile evinizi ve ofislerinizi yeni baştan yaratmaya yardımcı oluyor.

Bohem yatak odaları Medusa Home web sitemiz üzerinde bir kategori adına sahip olmamakla beraber salaş, konforlu ürünlerimize ulaşabilirsiniz. Onlara ek olarak alacağınız dekorasyon mobilyaları ve ürünleriyle istediğiniz o bohem dekorasyonu yapmanız çok mümkün olacaktır. Rahat tasarımlar, gösterişsiz ama canlı renklere sahip parçalar ile evinize güzel dokunuşlar yapabilirsiniz.

Makrome örgülü ürünleri ve ahşap ürünleri birlikte kullanarak doğal, sade ve abartısız sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Buna ek olarak kırlent kılıflarınızda yeşil, turuncu, kahverengi, hardal tonlarını ve motifli modelleri seçerseniz de bu havayı yakalamanız çok mümkündür. Yerler için etnik desenli ince halılar ya da kilimler seçmenizde faydalı olacaktır.

Çünkü iskandinav halıları ya da kilimleri seçerseniz istediğiniz ortam tamamlanmış olacaktır. Ortamda kokulu mumlar ve tütsülerden yararlanmayı da unutmayın. Kokulu ürünlerde özellikle orman kokularını, çam tütsülerini tercih edebilirsiniz. Doğal vanilya kokusu ve aloe vera tütsüsü de favoriniz olabilir!